Rätsep ja Vesilind sihivad Baltikumist meistritiitleid

Eelmiseal hooajal HRC Honda Racing nime kandnud ametlik Honda motokrossimeeskond kannab tänavu uue peatoetaja PMC nime ning tiimis jätkavad eelmisel aastal MX1 klassis Läti meistriks kroonitud ja Eestis hõbedale tulnud Priit Rätsep, 85cc klassis Eestis pronksmedali saanud Henry Vesilind ning siiani Eesti parim suusahüppaja Kaarel Nurmsalu, kes kihutab hobi klassis.

PMC Honda Racing osaleb 2016 hooajal kõikidel Eesti ja Läti meistrivõistluste etappidel ning lisaks ka Lätis toimuval väga kõva tasemega kommertslikus Superkauss sarjas. Lisaks võtab Vesilind osa ka Honda CRF 150 ehk laiemalt tuntud EMX150 klassi Euroopa meistrivõistlustest.

“Tuleval hooajal on plaanid samasugused nagu eelmisel aastal, ehk siis põhirõhk on Eesti ja Läti meistrivõistlustel, kus eesmärgiks nagu ikka, on võita. Jõusaalitreeningud Spartas olid talvel väga korralikud ja füüsis peaks nüüd sõidutrenniks valmis olema. Kuigi esimene tähtis sõit on alles aprilli lõpus, siis teen juba praegu õues sõidutrenni, sest Lätis ja Saaremaal on lumi läinud ning saab vaikselt hoogu koguda. Lisaks on mõned mõtted ka osadest MM-etappidest osa võtta, aga pigem nendest, mis toimuvad hooaja lõpupoole, et mitte Eesti ja Läti tiitleid vigastustega ohtu seada. Lõpetuseks tahan kindlasti tänada kõiki häid inimesi, kes selle projektiga ka see aasta jätkasid ja tänu kellele ma motospordihuvilistele emotsioone saan pakkuda,” valgustas oma plaane MX1 klassis osalev Priit Rätsep.

“Eelmise hooajaga ma väga rahule ei jäänud, kuna tuli vigastus ning mul jäi palju Baltikumi ja Euroopa meistrivõistluste etappe vahele. Tänu sellele jäi hea aasta Lätis ja Euroopas tulemata ning Eesti pronksmedal ka loodetud tulemus ei olnud, sest võitsin ju avaetapi. Aga sellel hooajal annan parima, et Eestist ja Lätist esikohad võtta ning Euroopas kolme parema sekka tulla. EMX150 klassis on tänavu viis etappi, mis toimuvad koos MM-etappidega Saksamaal, Inglismaal, Šveitsis, Belgias ja Hollandis. Talvel tegime usinalt trenni ja võistlesime ka Adrenalin Arena sisehallis toimunud krossidel, et peagi algavaks välishooajaks võimalikult heas vormis olla,” rääkis Vesilind, kes vahetas pikka aega kasutusel olnud numbri 626 tänavu number 3 vastu.

“Minul, kui meeskonna juhil, on hea meel tõdeda, et meie poolt 2015 aastal algatatud pilootprojekt on saanud jätku ning koostöö meie tiimi toetajate ja koostööpartnerite vahel on tõhus ja sujub. Lisaks on saanud meie võidusõidu meeskond uue nimisponsori Pomemet OÜ näol ja nende kasutuses olev PMC logo sobib väga hästi meie meeskonna nime ja värvidega ning sealt ka tiimi uus nimi – PMC Honda Racing,” selgitas nimevahetust Juss Laansoo. “2015 aastal õppisime meeskonnana märkimisväärselt, õppisime enda kasutuses oleva tehnika kohta palju ning õppisime tundma ka enda võidusõitjaid. Iga sportlane on unikaalne ning kõikidega kontakti leidmine ja abistava käe ulatamine vajab erinevat lähenemist. Seega loodame peagi algavast hooajast palju positiivset ja head. Loomulikult ei saa unustada motokrossi keerukust ning seda, et meie maailmas võivad asjad muutuda sekundiga ja seda mitte endast sõltuvatest asjaoludest. Läheme aga hooajale vastu rõõmsameelselt ja täis tahet sõita, võita ning esindada auga meie koostööpartnereid! Meeskonna juhina olen tänulik meie tiimi võidusõitjatele ja toetajatele Pomemet OÜ, Honda Motor Europe, Ramirent AS, Valvoline, Kenomer, Smartshop RCD, Hartwall Jaffa, RM-Motors, Jak Disain, Respo, Rock Cafe, Klaar, Sparta, Coffee People ja Icepeak.”