Hardi Roosiorg avas oma elu esimesel MM-etapil kohe punktiarve

Eile sõideti Hollandis kuulsal Valkenswaardi liivarajal aasta kolmas motokrossi MM-etapp, mis oli aga esimeseks Euroopas toimuvaks etapiks. Eesti meeskond Sahkar KTM Racing osaleb tänavu ainult Euroopas peetavatel MM-etappidel, seega oli tiimi jaoks tegemist hooaja esimese etapiga.

Pühapäeval toimunud MX2 klassi, kus osales 40 võistlejat, kvalifikatsioonisõidus ületas oma elu esimesel MM-etapil osalev Hardi Roosiorg (KTM) lõpujoone 28ndal kohal. Eile vihmast raskeks muutunud rajal oli ta finaalsõitudes vastavalt 25. ja 20. ning teisest sõidust noppiski ta oma elu esimese MM-punkti.

“Eelkvalifikatsioonis oli ikka esimese MM’i närv sees ja kiiret ringi oli raske sõita, kuna väsisin pinge tõttu kiiresti ära. Samas suutsin siiski endale 28nda koha välja sõita, millega olin rahul. Kvalifikatsioonisõidu start ei õnnestunud just kõige paremini, kuna seal oli palju kukkumisi ning pidin nende pärast hoo maha pidurdama. Sain puntra tagant 20ndana minema, kuid kaotasin esimese paari ringiga väga palju kohti ja tagatipuks suutsin ka veel tsikli välja suretada. Seejärel võtsin ennast kokku ja sõitsin ennast 28ndaks,” meenutas Roosiorg. “Esimeses finaalsõidus oli päris kõva närv veel sees ning tänu sellele start eriti hästi ei õnnestunud ja kaotasin esimeste ringidega väga palju kohti, lisaks suretasin ka tsikli taaskord välja. Hakkasin tagant tulema ja sain mitmest konkurendist mööda, kuid sõidu keskel kukkusin enda vea tõttu, millega kaotasin jälle paar kohta. Võtsin siis ennast jälle kokku ja sõitsin välja 25nda koha. Teine sõit oli tunne juba tunduvalt parem, kuid start jällegi ebaõnnestus, hakkasin siis kohe pingutama, ning suutsin ennast sõidu keskpaigaks juba ära väsitada, kuid kui nägin meeskonna infotahvli peal kohta 21 ning 20nes koht oli täpselt minu ees, siis teadsin, et punktide nimel on vaja veel pingutada. Suutsin ennast õnneks nii palju kokku võtta, et selle punkti koju ära tuua. Tunne oli ikka väga hea, kui lõpuks kohale jõudis, et elu esimeselt MM’ilt saavutasin kohe ka punkti.”

Meeskonna juht ja Hardi isa Lauri Roosiorg ei varjanud samuti oma rõõmu ning lisas: “Emotsioonid olid õhtul üpris laes ning arvan, et olin vist kõige õnnelikum tiimipealik ja ka isa, sest tulemus ületas meie lootuseid. Sellel aastal on MX2 klassis konkurents väga tugev ning stardipuu on täis ehk siis selle taga on 40 sõitjat, mitte nagu eelmistel aastatel, kus startis 22-25 sõitjat ning kuna nagunii osad kukkusid ära, siis MM-punktid olid suhteliselt kerged tulema. Seega oli meie lootus, et esimesed punktid hakkavad tulema pigem hooaja teises pooles, aga et see juhtus juba nüüd, oli ikka paras üllatus. Eriti magusaks teeb selle asjaolu, et Hollandis oli ikka väga hull olukord, kuna enne esimest sõitu kallas pea tund aega korralikku vihma ja rada muutus väga raskeks. Antud tulemus annab selgelt märku, et talvel tehtud raske töö on vilja kandma hakanud ja siit on hea edasi minna. Suured tänud Hardile, kõikidele meeskonna liikmetele, toetajatele ning eraldi sügav kummardus Mart Lajalile ja KTM Eestile, kes on tänavu meile väga suureks abiks olnud. Nüüd tulevad mõned väiksemad võistlused ja järgmine MM-etapp on meil 1. mail Lätis Kegumsis, kus oleme võistlustules juba täies koosseisus, kuna seal toimub ka EMX125 klassi Euroopa meistrivõistluste avaetapp, kus stardib Jago Geerts.”