800_riim_gordejev_varik-foto-rauno_kais

Külgvankrite klassid motokrossis 2016 hooajal

2016. aastal on EMF-i motokrossivõistlustel kavas klassid Külgvankrid (edaspidi K/V), K/V Hobi ja K/V Veteran.

K/V Hobi on 16. sünnipäev ja vanemad sõitjad, kes (juht) pole viimase kolme aasta jooksul osalenud Eesti meistrivõistlustel (EMV) motokrossi põhiklassis K/V ega Euroopas toimunud rahvuslikel (Läti MV, Soome MV) või rahvusvahelistel (maailmameistri-)võistlustel.

K/V Veteran on 45. sünnipäev ja vanemad sõitjad. K/V Veteran on EKV klass, 5 etappi ühisstardiga K/V Hobi klassiga.

K/V on EMV klass, toimub 4 etappi. Lisaks on K/V klass ka Eesti karikavõistluste arvestuses, kus samuti toimub 4 etappi – kaks Addinol Eesti meistrivõistluste etappi kuulub samuti EKV arvestusse (5. juuni Karksi-Nuia ja 21. august Jõgeva).

Kalender 2016

Võistlusklass

Võistlused

Sõidu pikkus

EMV K/V

5. juuni Karksi-Nuia, 14. august Tihemetsa, 21. august Jõgeva, 4. september Lange

20 min + 2

EKV K/V

7. mai Põlva, 5. juuni Karksi-Nuia, 10. juuli Pärnu, 21. august Jõgeva

18 min + 2

EKV K/V Hobi

5. juuni Karksi-Nuia, 10. juuli Pärnu, 14. august Tihemetsa, 21. august Jõgeva, 4. september Lange

15 min + 2

EKV K/V Veteran

5. juuni Karksi-Nuia, 10. juuli Pärnu, 14. august Tihemetsa, 21. august Jõgeva, 4. september Lange

15 min + 2

Karikavõistluste arvestuses olevatel külgvankrite klassidel EMV raames toimuvatel etappidel erandina müra ei mõõdeta.

EMV K/V ja EKV K/V Veteran klasside juhi hooaja litsentsi hind on 100 eurot (Motokrossi litsents). Samade klasside Kaassõitja litsentsi hind on 65 eurot. Ülejäänud K/V klasside ja kaassõitjate hooajalitsentsi hind on 60 eurot (MX Hobi litsents).

Uustulnuka litsentsi saavad taotleda need täiskasvanud (üle 15aastased) sõitjad, kellel 2014. ja 2015. aastal hooajalitsentsi ei olnud, ja sellega saab sõita kõigis distsipliinides. Litsents maksab 20 eurot. Litsentsitaotluse saad täita siin.

Litsentsiga kaasnevate soodustuste kohta Alexelas, Tallinkis, Autoeksperdis ja Coffee IN-is leiad infot EMF-i kodulehelt: www.msport.ee/soodustused/

Litsentsile lisandub kindlustus 30 eurot (ainult ametlikud võistlused ja treeningud) või 105 eurot (ööpäevaringne õnnetusjuhtumikindlustus).

EKV K/V ja K/V Hobi klasside ühekordsete litsentside hind ekipaaži kohta on sel hooajal erandina 40 eurot (20 eurot inimene). Sama sõitja (näiteks kaassõitja) võib samal võistlusel osaleda ka mõnes sooloklassis.