jago_geerts

Sahkar KTM Racing alustas edukalt hooaega Hollandis

Lõppenud nädalavahetusel toimus Axeli krossirajal Hollandi motokrossi meistrivõistluste avaetapp, kus käisid punkte jahtimas paljud kiired sõitjad maailmameistrivõistlustelt, kes tahtsid liivaraja kogemust, kuna järgmine MM-etapp sõidetakse just samas riigis ja liivasel rajal. Sahkar KTM Racing meeskonnale, kes osaleb samuti MM-il, oli see esimeseks suuremaks võistluseks sellel hooajal ja võistlustules olid tiimi tänavused sõitjad Hardi Roosiorg ja noor belgia tulevikulootus Jago Geerts.

Hardi Roosiorg, kes tähistas pühapäeval oma 17-ndat sünnipäeva, osaleb tänavu MX2 klassis ning seda nii maailmameistrivõistlustel kui ka kohalikel tiitlivõistlustel nii Eestis, kui Euroopas. Axelis näitas Roosiorg oma KTM-il kvalifikatsioonis 25-ndat aega, kuid sõitudes läks tal paremini ning ta lõpetas need vastavalt 17. ja 19. kohal. Kokkuvõttes kuulus talle 6 punktiga 20. koht.

“Kvalifikatsiooni minekul oli väike närv sees ja keskendumine ei olnud ka 100%line, kuid suutsin siiski 25nda koha sõita, mis tagas mulle koha sõitudes ning esimesest reast startimise. Esimesse sõitu minek oli natuke raske, kuna esimese suurvõistluse närv oli veel sees ning ka see, et 40 sõitjat olid korraga stardipuu taga. Start väga hästi ei õnnestunud ning pidin tagant poolt tulema hakkama, aga suutsin siis veel tsikli välja suretada ja tuli jälle kõik uuesti mööda lasta. Pidin siis taaskord tagant tulema hakkama ning suutsin sõita välja 17nda koha. Viimasesse sõitu minek oli juba kindlam ja ka start õnnestus paremini ning olin kolmanda ringiga juba 20., kuid siis kukkusin ja langesin 30ndaks. Hakkasin taas uuesti pingutama ja sain viimase ringiga ennast 19ndaks sõidetud. Päevaga saab iseenesest rahul olla, kuid kvalifikatsioonidega on vaja veel kõvasti vaeva näha ning ei tohiks sõitudes nii palju eksida,” võttis oma avavõistluse kokku Roosiorg, kes sai etapi kokkuvõttes 20nda koha.
Esimese etapi võitis kindlalt kummaski sõidus ülivõimsad võidud võtnud tänavune MM-liider hollandlane Jeffrey Herlings (KTM), kellele järgnes kummaski venelane Aleksandr Tonkov (Yamaha), kahe sõidu tulemusena oli kolmas šveitslane Jeremy Seewer (Suzuki).

Jago Geerts osaleb aga tänavu 125cc klassis. Axelis oli noormehe hoog väga hea, kui ta oli kiireim nii kvalifikatsioonis, kui esimeses sõidus. Teises sõidus aga belglane ta kukkus kindlalt liidrikohalt ja ta sai küll võistlust jätkata, kuid esimene mees oli juba liiga kaugel, et võitu püüda ning ta pidi teise kohaga leppima. Kahe sõidu kokkuvõttes kuulus talle taanlase Mikkel Haarupi (Husqvarna) järel teine koht, mõlemad noormehed kogusid võrdse arvu punkte, aga kuna viimases oli parem taanlane, siis oli ka lõppjärjestus vastav. Kahe sõidu kokkuvõttes oli kolmas hollandlane Rick Elzinga (Yamaha).

Jago Geerts: “Päev algas hästi ja ajasõidust tuli esimene koht. Avasõidus sain kehva stardi, kuid suutsin end siis esimeseks sõita. Teises sõidus oli jällegi hea start ja juhtisin enamus sõidust, kuid siis tekkis siduriga probleem ja kukkusin. Õnneks sain siiski teise koha, seega väga hullusti ei läinud.”

“Poistele oli Axeli võistlus hooaja esimeseks suurvõistluseks ning eks neil oli ikka väike närv sees. Mul oli aga hea meel näha, et talvistes laagrites tehtud töö on läinud õigesse kohta, sest poistel kiirust ja füüsist jagub. Ainult stardikogemusest oli veidi puudu, aga küll see järgmiste võistlustega ka tuleb. Rada oli Hollandile tüüpiliselt väga raske ja MX2-s oli kohal MM-i Top 15-st enamus, seega konkurents oli samuti väga tugev,” rääkis tiimi juht Lauri Roosiorg.

Hollandi meistrivõistluste järgmine etapp toimub 24. aprillil Milli rajal, enne seda osaleb Sahkar KTM Racing järgmisel nädalal Belgia meistrivõistluste esimesel etapil. Hollandis ollakse aga taas võistlemas 28. märtsil, kui Valkeswaardis toimub hooaja kolmas MM-etapp, kus stardib Hardi Roosiorg ja seda siis MX2 klassis. Geerts asub Euroopa meistrivõistluste punkte jahtima 1. mail Lätis Kegumsis, kus koos MM-etapiga sõidetakse ka EMX125 sarja avaetapp.

,