Laupäeval algab Jõelähtmel atraktiivse võistlusega endurosprindi hooaeg

9. aprillil toimub Jõelähtme vallas Võerdlas endurosprint, mis kannab tänavu peatoetaja Jopa nime ning võistlus on Eesti karikavõistluste ava- ja Balti karikasarja teiseks etapiks. Pealtvaatajatele on võistluse puhul tegemist tõelise maiuspalaga, kuna tegemist on väga huvitava ja kohati ka ekstreemse rajaga, kus põnevamate punktide vahel on hõlbus autoga liikuda.

Jõelähtme võistlusrada on kindlasti kõige omanäolisem kogu Baltikumis, sest maa-ala, kus võistlus toimub, on endine avakaevanduse piirkond, kuhu on poole sajandi jooksul peale kasvanud tavapärane Eesti loodus – põlispuud ja põõsad ning ladestunud on hea kiht huumust. Seekord toimub võistlus nn inglise variandis, mis tähendab, et kogu paarikümne kilomeetrine ring on üks katse. Ringi, mille läbimiseks kulub 45-60 minutit, sõidetakse 5 korda. Ringil on mitu suurt järsku tõusu ja langust, lisaks kulgeb rada ka metsas ja ümber tehisjärve ning kivisel ja keeruliselgi maastikul.

Võistlustulle lähevad E-1, E-2, E-3, Seeniorid 40+, Veteranid 50+, Harrastajad, Algajad, Noored, Naised, Uustulnukad ja Enduro street rally („mammutid“) masinaklassid.

Kõigi võistlejate vahel loositakse välja uue Mercedes E-klassi sõiduauto nädalane kasutusõigus.

Esimene võistleja lähetatakse rajale kell 11:00. Võistluse jälgimine on pealtvaatajatele tasuta, avatud on kohvik.

Registreerunud võistlejate nimekirja, raja asukoha ja muu info leiab veebilehelt //www.msport.ee/events/endurosprindi-ekv-i-etapp-2016/