Tartus avatakse suurejooneliselt kohalik endurohooaeg

Homme, 29. aprillil avatakse Tartu kesklinnas Eesti endurohooaeg, kus Vabaduse puiesteele kunstlikult loodud endurorajal toimub pealtvaatajatele kuhjaga elamusi pakkuv Tartu Ekstreemenduro proloog. Järgnevatel päevadel sõidetakse juba Võrtsjärve enduro, mis on Eesti meistrivõistluste esimeseks etapiks.

Kuna Tartus toimuvad samal ajal ka tudengite kevadpäevad, siis on raja äärde oodata suurt hulka pealtvaatajaid, kellele pakutakse vägagi ekstreemset endurosõitu spetsiaalselt selleks ürituseks tehislikest takistustest loodud võistlusrajal. Osaleda saavad nii krossi-, enduro- kui ka trialitsiklitega võistlevad sõitjad. Osalevaid masinaklasse on üheksa. Hetkeks on registreerunud sportlased Eestist, Lätist ja Soomest.

Sel aastal lisab esmakordselt põnevust asjaolu, et kaheksa tugevama Enduro masinaklassi sõitjat saavad Tartu proloogilt boonussekundeid järgmiseks päevaks Võrtsjärve enduroks vastavalt proloogil saadud kohale.

Proloog algab kell 15.00, kui algavad kvalifikatsioonid, peale mida antakse juba esimene võistlusstart. Õhtu lõpetab superfinaal, mille stardijärjestus määratakse kvalifikatsiooni aegade järgi vastupidises järjekorras st. aeglasemad stardivad esimeses reas. Ägedaid sõite saab nautida õhtutundideni.

Laupäeval ja pühapäeval sõidetakse aga Võrtsjärve ääres Enduro Eesti ja Balti meistrivõistluste avaetapp “Võrtsjärve enduro”. „Seekord ootab osalejaid tuttuus endurokatse,“ ütles peakorraldaja Riho Kollist, kes muus osas lubas Võrtsjärve ümbruses pakkuda rada oma tuntud kvaliteedis.

Võistluskeskus asub Väike-Rakkes, kust esimene tsikkel stardib rajale laupäeval kell 12.00 ja pühapäeval 10.00. Ühe ringi pikkuseks on 65 kilomeetrit ja see sisaldab ühte enduro-, krossi- ja ekstreemkatset.