PMC Honda Racing meeskonnal edukas nädalavahetus nii kodumaal, kui kaugemal

Põlvas sõideti TOP200 karikavõistluste teine etapp, kus näitas head kiirust PMC Honda Racing esisõitja Priit Rätsep. Meeskonna noorsõitja Henry Vesilind võistles vapralt aga samal ajal Saksamaal EMX150 klassi Euroopa meistrivõistluste avaetapil oma eakaaslastega.

Priit Rätsep alustas oma edukat päeva Põlvas juba kvalifikatsioonis, kui ta sõitis seal välja kiireima ringiaja edestades kodurajal sõitnud Andero Lusbo aega 0,8 ning Indrek Mägi oma 2,8 sekundiga.
Esimeses sõidus tõusis Rätsep esimeseks avaringil ning vaikselt edu suurendades lõpetas sõidu Lusbo ja Mägi ees esimesena, Lusbot edestas ta lõpuks 27 ja Mägi 37 sekundiga. Teise sõidu stardist sai Rätsep kõike paremini minema ning noormees kasvatas oma vahet teistega veelgi enam võites Lusbot juba 44 sekundiga, kolmandaks tulnud lätlane Tomass Šileika kaotas Rätsepale aga minuti ja 2 sekundiga.
Kolme sõidu kokkuvõttes moodustasid esikolmiku Rätsep, Lusbo ja teises sõidus neljandaks tulnud Mägi.

“Väga hea trennipäev oli mulle. Kuna tiim andis võimaluse võistlustsikliga plaaniväliselt võistelda, siis oli nädalavahetus väga kvaliteetne. Põlva rada oli väga hästi ettevalmistatud ning isegi õhtu viimasteks startideks oli tolmu minimaalselt. Enda sõidu kohta ei ole väga palju rääkida, olin mõlemas esimene ja teises sõidus sain ka stardivõidu. Kiiresti sõitmine hakkab vaikselt naudingut pakkuma, mis tähendab, et liigume meeskonnaga õiges suunas ning nüüd peame järjekindlalt tööd edasi tegema! Suured tänud, nagu ikka, PMC Honda Racing meeskonnale ja mu mehaanikule!” võttis oma võistluse kokku Rätsep.

Henry Vesilind oli aga eile ja täna võistlustules Saksamaal Teutschenthalis toimunud MM-etapi raames toiminud EMX150 klassi, kus võisteldakse identsetel Honda tsiklitel, Euroopa meistrivõistluste esimesel etapil. Vesilind alustas oma EM-hooaega hästi, kui sõitis kvalifikatsioonis 30 osaleja seas välja kuuenda aja. Eile toimunud esimeses sõidus oli Vesilind esimese ringi järel kolmas ning ta suutis ka korra teiseks tõusta, kuid langes taas koha võrra ning lõpetas sõidu kolmandana. Tänane sõit ei kulgenud aga nii hästi, kui ta kukkus ühtekokku viis korda ja pidi 14. kohaga leppima. Kahe sõidu kokkuvõttes kuulus talle 7. koht. Etapi esikolmiku moodustasid norralane Hakon Fredriksen, eelmise aasta selle klassi Euroopa meister soomlane Emil Weckman ja hispaanlane Yago Martinez. Klassi kaks teist eestlast, Jörgen-Matthias Talviku ja Kevin Soe olid vastavalt 8. ja 29.

“Ajasõidus sõitsin välja kuuenda aja, mis oli hea, sest rada oli porine ja vigu oli lihtne teha. Esimeses stardis sain kolmandana minema ja hoidsin seda kohta. Korra olin ka teine, aga selle koha andsin ruttu käest. Teises sõidus sain samuti kolmandana stardist minema, kuid juba ringi lõpus sõitis mulle üks konkurent otsa ja kukkusin ning ei saanud kiiresti minema. Peale kukkumist olin rütmist väljas ja kukkusin veel neli korda, mis oli kohutav! Üldiselt jääb veidi kripeldama, kuna esimene sõit oli hea ja üldiselt on kiirus on olemas ning loodetavasti järgmisel etapil kukkumisi ei tule ja saan oma sõitu sõita ning häid esitusi jätkata,” rääkis oma seiklusterohkest avaetapist Vesilind.

PMC Honda Racing sõitjate järgmine võistlus on 22. mail Apes sõidetav Läti meistrivõistluste etapp.

Ükski meeskond ega sportlane ei tegutse ilma taustajõududeta seega suured tänud: PMC Pomemet, Honda Motor Europe, Ramirent, Valvoline, Kenomer, Smartshop RCD, Hartwall Jaffa, Rock Cafe, Balti Haagis, Coffee People, Klaar puhastus, RM-Motors, Sparta, HRC Eesti, IcePeak ja JAK Disain.