Varik oli hädaabi-korvipoisiga Prantsusmaal 20s

Kert Varik sai täna Prantsusmaal kolmandal külgvankrite motokrossi MM-etapil 20nda koha, olles sunnitud oma tavapärase korvimehe välja vahetama prantslase Johnny Badaire’i vastu.

Täna sõideti Prantsusmaal Brou’s järjekordne MM-etapp. Ebaõnn tabas ekipaaži Kert Varik – Maarek Miil juba võistluseelsel neljapäeval jalgrattaga trenni tehes – Maarek kukkus jalgrattalt asfaldile ja murdis näpuluu.

Mõtlemiseks polnud palju aega ja õnneks leiti kiirelt korvi prantslase Johnny Badaire – nagu Varik ütleb, „siitsamast metsast“. Uue paarilisega vahetati paar sõna prantsuse keeles mindi otsemaid rajale. Kvalifikatsioonis sõideti oma grupis kenasti välja 10. koht ja kindlustati pääs finaali.

Varik-Miil Prantsusmaal, korvis Johnny Badaire
Varik-Miil Prantsusmaal, korvis Johnny Badaire

„Prantsuse rajad on ohtlikud ja keerulised, seepärast sõitsin väga tagasihoidlikult,“ räägib Varik. „Siin on kümme tuhat pealtvaatajat, olin ka kohe tehtud poiss ja mulle elati kõvasti kaasa.“ Võistlussõitudes saadi 23. ja 18. koht ning etapi kokkuvõttes oldi 20ndad.

Etapi võitsid kodupubliku ees Valentin Giraud – Nicolas Musset, teised olid Jan Hendrickx – Ben van den Bogaart (Belgia – Holland), kolmandad Stuart Brown – Josh Chamberlain.

Kui Eestisse jõutakse, loodetakse tohtritelt muidugi tagasisidet, et korvipoiss Maarek Miil saab järgmiseks etapiks, mis toimub 11.-12. juunil Saksamaa, osalemiseks piisavalt terveks.