Hannes Soomer näitas Inglismaal mõlemal treeningul kiireimat aega

Hannes Soomer on sel nädalavahetusel motoringraja Euroopa juunioride karikasarja kolmandal etapil Donington Parkis Inglismaal kahel treeningsõidul näidanud kiireimat aega.

Hannes loodab täna pärastlõunal kvalifikatsioonis hea tulemuse sõita, mis annaks homseks võistlussõiduks parima võimaluse rünnakuks.

Tingimused Donington Parkis on väga head, kerge pilvisus, pisut tuult ja treeningsõidu ajal soojakraade 13. Päris rahul Hannes tsikli seadetega veel ei ole, igal treeningul on tehtud väikeseid muudatusi. Nüüd on all uued rehvid, millega tuleb läbida nii kvalifikatsioon kui võistlussõit. Hannes soovib järgida sama taktikat, mis eelmisel etapil Asseniski: sõita kiire aeg võimalikult vähese ringide arvuga, et rehvid võidusõiduks värsked püsiksid.

Võrreldes eelmise aasta ringiaegadega on nii Hannes kui ülejäänud Euroopa juunioride karikasarja sõitjad Doningtonis ligi sekundi võrra aeglasemad – ilmselt tingituna nii muudatustest võistlusrattas kui rehvis.

Hannes Soomer (vasakul) juhib EJC arvestust.
Hannes Soomer (vasakul) juhib EJC arvestust.

Teises treeningsõidus täna hommikul oli Hannese aeg 1.38,972, ta edestas konkurente Giuseppe de Gruttolat (Itaalia) 0,037 ja Mika Perezi (Hispaania) 0,364 sekundiga. Eilses esimeses treeningsõidus oli Hannese aeg 1.39,080 (Paolo Grassia 1.39,243, Dorian Laville 1.39.378). Kvalifikatsioon sõidetakse täna Eesti aja järgi kell 15:10, võistlussõit homme kell 12:30. Homset võistlussõitu saab otseülekandes jälgida Delfi TV vahendusel.