Hannes Soomer pakkus Inglismaal esmaklassilist vaatemängu

Hannes Soomer pakkus täna Donington Parkis Inglismaal sõidetud motoringraja Euroopa juunioride karikasarja kolmandal etapil esmaklassilist sõitu, juhtides suure osa võistlusest, kuid kolm ringi enne lõppu langes ta mahajääja ettesõitmise tõttu kuuendaks ja pidi selle kohaga leppima.

Eilsest kvalifikatsioonist pääses Hannes starti esireast ja kasutas selle võimaluse kohe ka suurepäraselt ära, võttes stardivõidu. Teiseks ringiks oli liidriks tõusnud Harun Cabuk (Türgi), Hannes langes trügimises neljandaks. Esimesed neli sõitjat püsisid sõidu alguse ka tihedalt koos ning üritasid pidevalt positsiooni parandada.

Pärast kolmandat ringi õnnestus Hannesel taas liidriks tõusta ning ring-ringilt asus ta kindla sõiduga edumaad kasvatama. Selja tagant ohustas teda suurim konkurent, hispaanlane Mika Perez, kes vähendas vahe 1,3 sekundilt 0,6 sekundile. Kuid kuna Perez möödus konkurendist kollaste lippude alas, pidi hispaanlane karistuseks kolm kohta paremusjärjestuses loovutama ning tundus, et Hannese edu on finišini ohutult kindlustatud. Kahjuks sõitis tema trajektoorile ette ringiga mahajääja, naissõitja Laura Rodriguez (Šveits) ning sõidu päästmiseks pidi Hannes kruusale keerama. Noor eestlane suutis väga keerulises olukorras kukkumast hoiduda ning jätkas sõitu kuni finišini kuuendal kohal.

Sõidu võitis Perez, kes möödus konkurentidest, kelle ta oli pidanud ette laskma; teine oli Dorian Laville (Prantsusmaa), kolmas Paolo Grassia (Itaalia). Perez asus nüüd 60 punktiga ka sarja liidriks, Soomer langes kolmandaks (46 p).

Karikasarja järgmine etapp toimub 19. juunil Misanos Itaalias. Hannes Soomerit näeb kodupublik aga sõitmas juba järgmisel nädalavahetusel, 4.-5. juunil auto24ringil toimuval motoringraja EMV I etapil.