Jaffa noortesarja neljas etapp pakkus ülipõnevaid võidusõite

Hartwall Jaffa motokrossi Eesti noorte karikasarja ülipõneval neljandal etapil Türil olid kiired äsja Euroopa meistrivõistluste etapil osalenud noored või järgmisele etapile sõita plaanijad.

Kohalviibinud said tunnistajaks olla ühele viimaste aastate põnevamale ja kõrgetasemelisemale noortevõistlusele siinkandis. Võistluspäeval oli Türil suviselt soe ja kuiv, võistluse alguses võis raja seisukorda hinnata heaks. Võistluse käigus kasteti rada neljal korral ja võistlused viidi täies mahus lõpuni läbi, raja seisukord oleks vöinud olla parem.

Klassis 85cc võitis Jörgen-Matthias Talviku (KTM, Pärnu Motoclub), kes võitis hiljuti ka esimese Euroopa meistrivõistluse etapi Poolas. Esimese sõidu liider oli Saksamaa meistrivõistluste sarjas kaasa tegev ja esitosina kohti püüdlev Meico Vettiku (KTM, Motoextreme), kes oli kahjuks sunnitud tehniliste probleemide tõttu katkestama ning nii võitis sõidu Talviku. Teises sõidus suutis ratas-rattas heitluses Vettik oma paremuse Talviku ees maksma panna. Kokkuvõttes teiseks jäi selles klassis Romeo Karu (KTM, Motoextreme), kes oli sõitudes neljas ja kolmas ning kolmandaks Martin Michelis (sõitudes kolmas ja viies; KTM, RedMoto Racing). Ülihead kiirust näitas ka Egert Pihlak (KTM, Motoextreme), kuid ka tema kannatas tehnikaprobleemide käes ning pidi kokkuvõttes leppima kümnenda kohaga.

Klassis 65cc võitis mõlemad võistlussõidud Joosep Pärn (KTM, Paikuse MK), kellel nagu Mikk Kallionilgi (KTM, Sõmerpalu MK) on plaanis osaleda järgmisel Euroopa meistrivõistluste etapil Poolas. Kallioniga võrdsete punktidega jäi kolmandaks Hugo Nork (KTM, Motoextreme), kes tegi kaasa esimesel EM-etapil. Selles masinaklassis vaevlesid tehniliste probleemide küüsis Richard Paat (KTM, Motoextreme) ja Norman Erik Linnas (KTM, Tihemetsa MK).

Klassis 50cc oli seekord rajal 25 sõitjat ja siin kindlustas teises sõidus võidu Gregor Kuusk (KTM, RedMoto Racing), kes suutis realiseerida edu pärast esimese sõidu võitja Kevin Nõgesmaa (KTM, Viljandi VMK) kukkumist. Poodiumi kolmandale astmele tõusis Nõgesmaa klubikaaslane Karl Hunt (KTM).

50cc juunior klassi mõlemad sõidud võitis Joosep Jakk (KTM, Kose AMK) ja teine oli Karl Teesalu (KTM, RedMoto Racing). Poodiumi kolmandale astmele tõusis Marten Raud (KTM, Viljandi VMK).

Quad 200 klassis võidutses Patric Kurvits (Honda, Kagu MK) Robert Lihtsa (Honda, Kagu MK) Siim Saadi (Yamaha, Saaremoto) ja Karl Robin Rillo (Yamaha, Motoklubi K&K) ees. Quad 100 klassis suutis teise sõidu võiduga poodiumi kõrgeima astme kindlustada Cris Sten Kutti (Honda, Catwees Honda Racing) Martten Tintso (Honda, Äksi MK) ja Virgo Mitt’i (Honda, Paikuse MK) ees.

Quad 50 klassis oli esikolmik Kaur Must (Apex, Motodepoo Kawasaki), Kristjan Värton (Apex, MK MX Racing Team) ja Sander Oinus (Apex, Motoklubi K&K); Quad 50 juunior klassis Karl Koho (Apex, Äksi MK), Kedor Kohu (Apex, Saaremoto) ja Joosep Saat (Apex, Saaremoto).

Mini MX 88 Semi tsiklitel võidutses Türil kindlalt Marko Lepik (BucciMoto, Mini RC) Kaido Raua (YCF, Viljandi VMK) ja Marko Heinmäe (Pitpro, Viljandi VMK) ees. Korraldaja karikale toimunud Mini MX Open klassis olid kolm parimat Mati Tagapere (Rotek, Mini RC), Romet Ahi (Pitpro, Mini RC) ja Marko Lepik (BucciMoto, Mini RC).

Hartwall Jaffa ENKV sarja viies etapp toimub 19. juunil Jõgeval Linnamäe krossirajal.