Addinol Eesti meistrivõistlused motokrossis algavad sellel nädalavahetusel Karksi-Nuias

Hooaja tähtsaim kodune motokrossisari Addinol Eesti meistrivõistlused algab sellel nädalavahetusel, 4.-5. juunil Karski-Nuias Ainja krossirajal.

Laupäev, 4. juuni kuulub sooloklassidele. Eesti meistrivõistluste arvestuses on kavas seitse masinaklassi: 50cc, 65cc, 85cc, MX2, MX2Jun, MX1, Mini MX, MX V (Veteran). Lisaks EMV klassidele sõidavad Eesti karikavõistluste punktidele MX Hobi ja Mini MX Hobi klasside sõitjad.

MX1 ja MX2 klassis on kohal kogu Eesti paremik, eemale jäävad vaid MM-etapil osalevad Priit Rätsep, Harri Kullas ja Hardi Roosiorg. Vigastuse tõttu ei saa tiitlile heidelda ka Indrek Mägi. Tuletame siinkohal meelde MX1 ja MX2 klasside eelmise aasta esikolmikud hooaja kokkuvõttes.

MX1 EMV 2015 esikolmik

1. Gert Krestinov
2. Priit Rätsep
3. Tanel Leok

MX2 EMV 2015 esikolmik

1. Karel Kutsar
2. Aleksei Vinogradov
3. Claudius Roosma

Pühapäev, 5. juuni kuulub külgvankritele ja Quadidele. Eesti meistrivõistluste punktidele hakkavad sõitma K/V, Q50, Q100, Q200, Quad Open. Eesti karikavõistluste arvestuses tulevad rajale Quad Amatöör, Quad Hobi, Quad Veteran, Q250, K/V, K/V Veteran, K/V Hobi klasside sõitjad.

Külgvankritel on starti tulemas kogu eelmise hooaja esikolmik, tõsi, koosseisudes on toimunud muudatusi. Ka Quadidel on kogu Eesti paremik stardis. Tiitlit asub kaitsma Pärnu motoklubi sõitja Kevin Saar.

KV EMV 2015 esikolmik

1. Kert Varik – Haralds Kurpnieks
2. Riku Kunnas – Lari Kunnas (FIN)
3. Gert Gordejev – Maarek Miil

Quad Open EMV 2015 esikolmik

1. Kevin Saar
2. Martin Filatov
3. Raivi Sootee (LAT)

Auhinnafond võistlejatele on 4200€ https://msport.ee/motokross/addinol-eesti-meistrivoistlused-motokrossis/

Lisaks on MX1 ja MX2/MX2 Jun klasside sõitudes väljas BikeMan Holeshot auhinnad 50€.

Uuel hooajal pöörame ka publikule palju tähelepanu. Addinol Eesti meistrivõistluste sarjas on uus puhveti kontseptsioon, maitsvat ja tervislikku toitu pakutakse juba alates hommikust, mil võistluspaigas algab registreerimine.

Lisaks krossi nautimisele on raja ääres ka palju muid tegevusi:

  • Toimub motokrossitemaatiline viktoriin, tähistamaks 70t aastat esimesest motokrossivõistlusest Eestis. 
  • Maanteeametiga koostöös tegevused lastele, jalgrattasõidu ja liiklusohutuse teemadel.
  • Kohal on Monster Energy koos tasuta jookidega ning päris Ford Focus ralliautoga, kus saab proovida PS4 rallimängu.
  • Võistlusel on kohal ka Ramo AS “ Väikesed Imed” projektiga. Kõik lapsed, kes soovivad, saavad proovida mootorrattasõitu.

Piletid võistlusele on müügis Piletilevis ja kohapeal. Ühepäeva pilet 10€ ja kaks päeva 15€. Kuni 7aastased saavad sisse tasuta.

Kõikidel etappidel pileti ostjate vahel loositakse välja kaks kohta fännireisile Rahvuste motokrossile Itaaliasse https://msport.ee/fannireis-2016/

Lisaks loositakse mõlemal päeval Tallinki poolt kruiis Stockholmi neljale ja Addinoli poolt neli liitrit mootoriõli (laupäeval).

Võistluste avamine kell 11:00 ja esimene start kell 11:30. Täpsem ajakava ja registreerunud võistlejad: https://msport.ee/events/addinol-motokrossi-emv-i-etapp-2016/

Sarja toimumisele aitavad kaasa: Addinol, Monster Energy, Arctic Sport, Miskort, EstTrans, Bikeman, Yamaha Keskus, Dunlop, Tallink, Auto24.ee. Meediapartnerid on Delfi ja Power Hit Radio.