Eesti motokross 70 juubeliviktoriin I osa

Tänavu möödub 70 aastat esimesest motokrossivõistlusest Eestis, mis toimus 8. novembril 1946 Pirital. Juubelihooajal korraldab Eesti Mootorrattaspordi Föderatsioon koostöös Facebooki lehega Legacy of Estonian Motocross igal Addinol motokrossi Eesti meistrivõistluste etapil viktoriini.

Viktoriini auhinnaks on igal etapil kolm Rahvuste krossi fännisärki.

Õiged vastused

1. Mis aastal peeti Karksi-Nuia “Ainja” motokrossirajal esimesed võistlused?
c) 1987. NSVL meistrivõistluste etapp külgvankritele. Eelnevalt peeti Nuias motokrosse Karksi-Nuia paisjärve äärsel rajal.

2. Kes on see Nuia Auto-Motoklubi (AMK) endine sportlane, kelle saavutuste nimekirjas on kaks Eesti meistritiitlit külgvankritel kuni 750 ccm ja kes on esimene NSVL meister bagiautode krossis aastal 1977?
b) Matti Villemson


3. Kes on see mees: Nuia AMK edukaim soolosõitja, 13kordne Eesti meister motokrossis? Hiljem edukas bagisõitja, NSVL MV medalist. Tänapäeval on kunagised konkurendid teda nimetanud “Eesti oma Ken de Dyker”.
a) Jaak Sala

4. Kes oli esimene eestlane, kes osales motokrossi MM etappidel ja mis aastal?
c) Valdek Gross, 1963. 500 ccm. Tulemused: Lvovis 11. ja Tšehhoslovakkia GP-l 8.


5. Kes on pildil? Vihje: 10kordsed Eesti meistrid.
a) Kalju Varik & Avo Laas

6. Mis nimetust kandis 1970ndatel ja 80ndatel Nuias peetud traditsiooniline motokross, mis oli tol ajal krossihooaja tippsündmuseks Eestis?
b) Jõudi Suursõit


7. Millise hüüdnimega on tuntud üks Eesti 1980ndate edukamaid krossisõitjaid Raul Sinimaa?
a) Hiir

8. Viljandi ringrajasõitjal Mati Reinupil oli Nõukogude ajal üliharuldane võimalus töötada tehasesõitjana välismaal ja osaleda ka MM etappidel. Millise tehase meeskonnas ta sõitis?
c) MZ tehas Ida-Saksamaal

9. Eesti motodünastia, mille liikmete eesnimed on Vello, Kalle, Udo, Ivo, Ivar, Arvi. Nende ühine perekonnanimi on….?
d) Vaaderpass


10. Kes on fotol olev Eesti motosportlane? Eluaastad: 05.05.1938 – 05.05.1964. Hukkus motokrossivõistlustel Soomes saadud vigastuste tagajärjel. Tema mälestusvõistlusi peeti Padaoru krossirajal maikuus, alates 1965 kuni 1980ndate lõpuni.
Mati Napa

Viktoriinile vastas 62 inimest, õigeid vastuseid oli 10. Loosi tahtel osutusid võitjaks Valter Kuld, Mihkel Salumaa ja Kaido Kullas.

Rahvuste krossi fännireisi loosimise finaali pääsesid Karksi-Nuias Jacson, Kaljo Johanson, Lele Johanson, Mairo Sütt, Kristjan Raul Veelain, Katre Kallioinen, Alder Platais, Ivo Õispuu, Jaan Lass.