Sahkar KTM Racing noor sõitja jätkab Euroopa meistritiitli jahti

Läinud nädalavahetusel sõideti Prantsusmaal Saint Jean D’Angely rajal motokrossi MM- ja ka EMX125 masinaklassi Euroopa meistrivõistluste etapp. Sahkar KTM Racing meeskond oli taas täies rivistuses, kuna peale vigastusepausi oli rajal ka Hardi Roosiorg.

Peale kolme toimunud etappi EMX125 Euroopa meistrivõistlustel liidrikohta hoidnud Sahkari sõitja belglane Jago Geerts alustas Prantsusmaal kvalifikatsiooni enda grupi kolmanda ajaga, mis andis hea koha ka finaalidesse. Avasõidu lõpetas Geerts prantslase Stephen Rubini järel ja hollandlase Roan Van De Moosdijki ees teisena. Teise sõidu start aga noorel belglasel ebaõnnestus ja ta oli alles 21. kohal, kuid sõidu lõpuks tõusis ta siiski seitsmendaks. Etapi kokkuvõttes kuulus Geertsile Rubini ning sõidud neljanda ja kolmandana lõpetanud prantslase Pierre Goupilloni järel kolmas koht.
Peale nelja etappi jätkab Geerts 167 punktiga liidrina ja ta edestab Rubinit nüüd 13 punktiga, Goupillon jääb esikohast juba 29 punkti.

“Ajasõidus tegin hea ringi, mis andis kolmanda koha ja see ei olnud üldse halb. Avasõidus sain hea stardi ja sõitsin liidrist enamus distantsist 1-2 sekundi kaugusel, kuid siis lõpuosas kukkusin. Õnneks keegi mu teist positsiooni ei ohustanud ja sain sellel kohal lõpuni. Teine start ei läinud nii hästi ja lisaks sain esimesel ringil kiviga prillidesse, mis purunesid ja pidin ilma nendeta terve sõidu sõitma. See oli väga karm sõit, aga sain siiski seitsmenda koha ja olin ka sellega rahul,” võttis oma päeva kokku Geerts.

Hardi Roosiorg alustas MX2 klassi MM-etappi kvalifikatsioonisõidu 26nda kohaga. Avasõidus oli Roosiorg 29. ja teises 26. ning seekord kahjuks punktilisa ei tulnud. Etapi esikolmiku moodustasid hollandlane Jeffrey Herlings, prantslane Benoit Paturel ja šveitslane Jeremy Seewer.
Herlings (497 p) jätkab MM-liidrina, teine on Seewer (363 p) ja kolmas lätlane Pauls Jonass (332p), kes oli Prantsusmaal 4. Pelgalt kolmel etapil osalenud Roosiorg platseerub 1 punktiga 51. kohal.

“Laupäevast rääkides, siis vabatrenn ja eelkvalifikatsioon eriti hästi ei õnnestunud, kuna pole kaua MM’i kõvadel radadel sõita saanud ning seega sealt tagasihoidlik 38s koht. Kvalifikatsioonisõidus oli tunne juba kõvasti parem, kuid start eriti hästi ei õnnestunud. Hakkasin siis kõvasti pingutama, et hoogu üles saada ning oma konkurentidele järgi jõuda. Kuna sõit oli pelgalt 20 minutit pluss 2 ringi, siis suutsin ennast ainult 31ndale kohale sõita. Pühapäeval oli tunne juba väga hea ning soojendussõidus sõitsin välja 29nda aja, mis on siiski suhteliselt hea,” rääkis Roosiorg. “Esimeses sõidus start eriti hästi ei õnnestunud, kuna stardikurvis toimus kukkumine, mille taha jäin ma kinni ning seejärel pidin kõvasti vaeva nägema, et oma konkurente kätte saada. Kuba 10 minutit enne lõppu väsisin kahjuks täielikul ära, siis ebaõnnestus ka tagajamine. Teise sõidu start tuli juba paremini välja, kuid sirge peal ei saanud 4ndat käiku sisse ja seega said paljud minust mööda. Kuna esimeses sõidus sõitsin ennast energiast täiesti tühjaks, siis peale 10 minutit olin ma taas totaalselt läbi, mistõttu proovisin ühtlast tempot hoida ja sain 26nda koha. Lõpetuseks tahan tänada doktor Külvar Mandi, kelle tõttu ma sain kiirelt vigastusest lahti ning veel kiiremini rajale tagasi.”

Sahkar KTM Racing meeskond sõidab Prantsusmaalt veidi kodumaale lähemale ja teeb järgmise võistluse eeloleval nädalavahetusel Hollandis, kus sõidetakse sealsete meistrivõistluste järjekordne etapp.