Eesti SuperMoto sõitjad võidutsesid Lätis

Riia lähistel asuvas 333 nimelises motokompleksis sõideti läinud nädalavahetusel Balti meistrivõistluste kolmas etapp, mis oli ühtlasi ka SuperQuadi masinaklassis Eesti meistrivõistluste etapiks.

Läti võistlus oli Eesti tiitlivõistluste teiseks osavõistluseks ning seal oli parimas hoos Reimo Kerdt, kes võitis mõlemad sõidud ja sai saagiks maksimaalsed 50 punktid. Kahe sõidu kokkuvõttes järgnesid talle lätlased Arnis Baldonis ja Roberts Gazarovs, kes kogusid võrdselt 42 punkti.
Teistest eestlastest olid Peeter Tomp 9. ja Rando Lannusalu 10.
Kerdt tõusis ka tänu Riia võistlusele nii Eesti, Läti kui Balti meistrivõistluste liiriks. Eesti omadel on tal koos 136, temast 2 punkti kaugusel on Aleksejs Kuzmins, kes oli Riias 4. Kolmandal kohal on Andris Liepins (91 p), tema sai 333 rajal 7. koha. Balti tiitlivõistlustel juhib Kerdt (94 p), Kuzminsi (84 p) ja Baldonise (75 p) ees. Kuna Leedus toimunud Balti tiitlivõistluste avaetapil quadid ei käinud, siis selle klassi Balti meistrid selguvad 24. juulil Aravetel.

Soolode S1 klassis tõi esikoha Eestisse Patrick Pals, kes võitis mõlemad sõidud Venemaa parima sõitja Aleksandr Latyshevi ja lätlase Edgars Ivuskans ees. Klassi teine Eesti sõitja Sven Simulask oli avasõidus 7. ja teises 4. ning kahe sõidu kokkuvõttes 4.
Balti meistrivõistlused võitis Aleksandr Latyshev (122 p), kellele järgnesid Pals (94 p) ja poolakas Jedrzej Zuralski, kes oli Riias 6.

Eesti supermoto meistrivõistlused jätkuvad eeloleval nädalavahetusel Soomes Kaana rajal.