Tanel Leok parima eestlasena Briti GP-l 19.

Motokrossi maailmameistrivõistluste üheteistkümnes etapp toimus sellel nädalavahetusel Inglismaal Matterley Basini krossirajal. Parima tulemuse meie meestest tegi Tanel Leok, kes sai etapi kokkuvõttes 19. koha.

MXGP klassi avasõidus sai parima stardi venelane Evgeny Bobryshev. Ta suutis teistega kiirelt väikese vahe sisse sõita, kuid sel hetkel, kui teiseks tõusis Tim Gajser, hakkas vahe vähenema. Sarja liider püüdiski venelase kinni ja möödus temast üsna lihtsalt. Bobryshevile lähenesid seejärel ka Guillod ja Cairoli. Peagi oli kolmik koos, misjärel venelane rajalt välja sõitis ja mõlemad konkurendid endast mööda lasi. Gajser võitiski sõidu, Cairoli möödus sõidu lõpus veel Guillod’st ning lõpetas teisena. Parim eestlane oli avasõidus Priit Rätsep. Ta pääses stardist kohe top 20 sisse ja püsis seal sõidu lõpuni, tulles finišisse 18-ndal kohal. Leok suutis kolmanda kümne lõpust 20ndaks tõusta. Krestinov lõpetas sõidu 24ndana ja väga kehva stardi saanud Kullas 26ndana.

Esimeses sõidus parima tulemuse sõitnud Priit Rätsep: „Progress on see, mis on põhiline ja võrreldes eelmiste nädalavahetusega toimus ikka võidusõit. Esimeses sõidus lõpetasin 18. kohal. Teises sõidus käis esimesed 10min korralik keevitamine Top 10 piiri peal, kuid siis hakkasid vihmasadu ja esimese sõidu väike väsimus rolli mängima… Aga no pole hullu, rada oli väga karm just suurte hüpete poolest ja omal jalal koju minna on suhteliselt ok!“

MXGP klassi teist sõitu asus algul juhtima Max Nagl, kuid taas oli teistest kiirem Tim Gajser. Ta püüdis Nagli kinni ja möödus temast ning sõitis kindla võiduni. Nagl lõpetas sõidu teisena ja Paulin kolmandana. Meie meestest tegi parima sõidu sel korral Leok, kes sai 16nda koha. Väga tugeva sõidu lõpuga tõusis 18ndaks Harri Kullas. Vahepeal koguni esikümne piiril olnud Priit Rätsep tuli finišisse 20ndana, Gert Krestinov sai 24ndana.

Etapi kokkuvõttes oli meie parimana Tanel Leok 19. Priit Rätsep sai nelja punktiga 22. koha ja Harri Kullas kolme punktiga 23. koha, Gert Krestinov oli 28. Järjekordse etapivõidu võttis Gajser, teise koha sai Nagl ja kolmanda koha Paulin.

MX2 klassi kvalifikatsioonis 31. tulemuse sõitnud Hardi Roosiorg osales pühapäeval küll soojendussõidus, kuid mitte finaalsõitudes. Etapi võitis Jeffrey Herlings (Holland) Dylan Ferrandise (Prantsusmaa) ja Pauls Jonassi (Läti) ees.