Kõik Eesti parimad krossisõitjad üle pika aja Sõmerpalus stardijoonel koos

6. juulil sõidetakse Võrumaal Sõmerpalus üheksandat korda rahvusvaheline staadionikross Väino Leoki karikale, kus osalevad eelmistele aastatele sarnaselt nimekad sõitjad nii Eestist kui naaberriikidest. Üle pika aja võib koos stardis näha kõiki Eesti parimaid sõitjaid, kes eelnevatel aastatel erinevatel põhjustel seda teha ei saanud.

Oma osalemisest on tänaseks teada andnud lisaks Tanel Leokile ka teised eelmise aasta Eesti rahvuskoondise liikmed Harri Kullas, Priit Rätsep ja Gert Krestinov. Mainitud mehed ja Sõmerpalus samuti osalev Karel Kutsar olid lõppenud nädalavahetusel stardis Itaalias toimunud MM-il ja kogusid kõik sealt ka MM-punkte. Kui viimastel aastatel on Aigar Leok osalenud Sõmerpalus enduro võistlusel, siis tänavu naases ta motokrossi juurde ja on ka nüüd krossimeestega ühel joonel. Meie parimatel tuleb välisvõistlejatest eelkõige rinda pista MM-il tegusid tegeva lätlase Matiss Karroga, kellega koos tuleb Sõmerpallu sõitma veel hulgaliselt lõunanaabrite kiireid sõitjaid.

Järgmisel kolmapäeval lähevad Sõmerpalus rajale masinaklassid 65cc, 85cc, Naised, MX1, MX2, Hobby, Säärud, Enduro Kross Pro ja Enduro Kross Hobby. Võistluspäeva lõpetab traditsiooniliselt Superfinaal, mille võitja saab suure Väino Leoki rändkarika.

Võistluse üks peamisi meelelahutusi on ka tänavu enne superfinaali sõidetav Säärude sõit, kus on peamine rõhk pigem atraktiivsel sõidukostüümil, kui võidukihutamisel. Eelmistel aastatel osales selles klassis alati üle 80 “sääreväristaja” ja tänavu on oodata vähemasti sama arvu osalejaid. Säärude klassi võistlejate vahel, kes ületavad finišijoone, loositakse kolm auhinda. Lisaks saab eriauhinna kõige huvitavam kostüüm ja sõitja kaaskond.

Teine show-võistlus on endurokross spetsiaalselt selleks sõiduks takistustest loodud rajal, millest osa kulgeb krossirajal ja muu osa sisaldab palkidest ja kividest raskeid rajalõike, kus pannaks proovile sõitjate parimad oskused. Sõmerpalu klubi sõitjad tahavad kindlasti esikohta koju jätta, kuid nendel tuleb kindlasti kõva pusimine eelmisel aastal MM-il osalenud Rannar Uusnaga, kes ka tänavu osaleb piiri taga peetavates sarjades.

Treeningud ja kvalifikatsioonid algavad kell 14:00 ja esimene start antakse 17.00. Võistluspäev kulmineerub umbes 20.45 sõidetava kuulsa superfinaaliga, kus osalevad 8 MX1 ja 4 MX2 klassi paremat sõitjat. Lisaks on võistluse organisaatoril võimalus osalejate koosseisu täiendada.

Pilet Sõmerpalu staadionikrossile maksab 10 eurot ja allameetrimehed pääsevad sisse tasuta. Kõik piletid osalevad suures loosimises, mille peaauhinnaks on sarnaselt eelmistele aastatele Husqvarna murutraktor koos käruga, mis sisaldab tänavu 20l bensiini, Saku õlut ja Addinol õli. Lisaks loositakse piletiostnute vahel välja hulgaliselt teisi väärt auhindu nagu näiteks 40″ Philipsi televiisor, Kärcher tolmuimeja, teleskoopredel jmp. Tribüünipilet, mis tagab numbrilise istekoha, maksab eraldi 10 eurot ning osaleb samuti loosimises.