Jaffa noortesarja viies etapp Tihemetsas läks hästi korda

Möödunud laupäeval, 2. juulil toimus Tihemetsas Hartwall Jaffa noorte motokrossi karikasarja viies etapp, kus nii raja- kui ilmastikuolud olid suurepärased.

Hoolimata sellest, et nii Eestist kui Lätist olid tugevamad 65cc ja 85cc klassi sõitjad Peterburis EM-etapil, jagus ka Tihemetsa sõitjaid hulgaliselt.

Kõige nooremate 50cc juunior masinaklassi jagus sõitjaid üheksa ning seekord olid kiireimad Karl Teesalu (KTM, Redmoto Racing), Marten Raud (KTM, Viljandi VMK) ja Joosep Jakk (KTM, Kose AMK).

Pisut vanemaid 50cc klassis oli 24 ning kaks esimest kohta haarasid endale lätlased Jekabs Kubulins (KTM) ja Raivo Laicans (KTM), kellele järgnes karikasarjas teist kohta hoidev Kevin Nõgesmaa (KTM).

Klassis 65cc sai oma esimese võidu tugeva Läti konkurendi Janis Kubulinsi (KTM) üle Joosep Pärn (KTM, Paikuse MK), kes eriti viimases võistlussõidus lätlasega kohti vahetades põnevat vaatemängu pakkusid. Nende seljataga tuli kolmandaks soomlane Eelis Viemerö (KTM).

85cc klassis võitis mõlemad sõidud Jörgen-Matthias Talviku (KTM, Pärnu MC) oma konkurendi Henry Vesilinnu (Honda, HRC Eesti Racing Team) ees EMX150 klassi Euroopa meistrivõistlustel ning kolmas oli Egert Pihlak (KTM, Motoextreme), kes kummaski sõidus väga head starti ei saanud, kuid suutis tagant ülespoole tõusta. Teises sõidus pidigi Pihlak Kairo Katkosilla paremust tunnistama, kuid punktidega edestas ta esimeses sõidus 9. jäänud konkurenti siiski.

Tihemetsas toimus samaaegselt ka Freetime Mini MX karikasarja teine etapp, kus olid võistlustules neli masinaklassi.

Mini MX 88 YCF oli koguni 15 sõitjat ning vanameistrid Marko Lepik (Bucci Moto, Mini RC) ja Marko Heinmäe (Pitster Pro, Viljandi VMK) pidasid taaskord maha duelli. Lepik läks kohe alguses oma teed, kuid Heinmäele pakkus esimeses sõidus konkurentsi ka Silver Susi (Pitpro). Kuid esikolmik oli mõlemas sõidus Lepik, Heinmäe, Susi, nemad ka kokkuvõttes kolm parimat.

Mini MX Beginners klassis olid kiired kaks tütarlast, Kristel Raba (Pitpro, Viljandi VMK) ja Marleen Valdas (Bucci Moto, Mini RC) (vastavalt esimene ja kolmas), kelle vahele mahtus Kevin Raal (Pitpro, Tihemetsa MK).

Mini MX 35+ klassis ei olnud samuti vastast Marko Lepikule, kuid selles klassis suutis vanameister Mati Tagapere (Rotek) edestada Marko Heinmäed.

Mini MX Expert klassis jagasid kolm sõitjat poodiumi omavahel järgmiselt: Targo Tintso (Pitpro, Kagu MK), Juss Maidla (Pitpro, Kagu MK) ja Guntis Lakstigala (Bucci Moto, Läti).

Jaffa noortesarja/Freetime Mini karikasarja järgmine ühisetapp toimub 30. juulil Järva-Jaanis.