Kiirendajad võistlesid Haapsalus

Möödunud nädalavahetusel toimus Haapsalus Blåkläder EDRA Nationals 2016, mille raames sõideti Eesti meistrivõistluste I etapp ja karikasarja II etapp kiirendusspordis. Kohale oli tulnud pea poolsada võistlejat!

Sõitjaid oli võistlustules nii Eestist, Lätist ja Leedust kui ka Norrast ning Rootsist. Kuigi vihma tõttu tiitleid välja jagada ei saanud, jäädi võistlusega üldjoontes rahule ja autosportlastel õnnestus teha rajal tõeliselt ilusaid aegu.

Ajasõitude kõige kiirem oli Leedu võistleja Mindaugas Beniušis oma Toyota Supra roolis. „Mees sai ajaks 8.59 ning tippkiiruseks lausa suurepärased 262 kilomeetrit tunnis,“ rõõmustab võistluse korraldaja Kaarel Oras, et pealtvaatajatele sellist vaatemängu pakuti.

Hea uudis kiirendusefännidele!
Kui kellelgi ei õnnestunud võistlust kohapeale vaatama tulla, siis sai ta ilusatest sõitudest sellele vaatamata osa, sest esmakordselt näidati kiirenendusvõistlust ka monteeritud otseülekandena ning seda kanti üle Delfi TV-s! Võistlus on seal ka järelvaadatav.

Suvi kestab ja nii ka kiirendusvõistluste hooaeg. Sel aastal on meie autospordifännidel vilisevaid rehve järgmisena võimalik näha 6. augustil Pärnu lennuväljal, kus toimub igaastane suurejooneline Speedest! Mootorrataste kiirenduse järgmine etapp toimub Smashi raames.