Venemaa motokrossi EM-etapp eestlastele väga hästi ei lõppenud

Kirderegiooni motokrossi Euroopa meistrivõistluste kolmas etapp toimus sel nädalavahetusel Venemaal Peterburis ning edukalt alanud nädalalõpp eestlastele kahjuks nii positiivselt ei lõppenud.

Kogu nädalavahetuse valitses võistluspaigas kuumus ja rada kippus tugevalt tolmama. Laupäeval katkestati eelkvalifikatsioon punase lipuga, kuna nähtavus halvenes tõsiselt. Pühapäevaks oli rada kõvasti kastetud ja kohati oli see nii mudane, et rajalt sõitjate peale pritsinud pinnase tõttu muutusid kiivrid sõitjate kaelte jaoks väga raskeks.

Rada meenutas rohkete hüpete tõttu superkrossi rada ja väheseks jäänud treening- ja kvalifikatsioonisõitude tõttu ei saanud mõned noored seda ka piisavalt selgeks. Kompleks oli rajatud helikopterite lennukeskusesse, millest vähemalt osa oli kinnine territoorium, kuhu aga mõned osavõtjad kogemata ka ära eksisid ning mis kohalikes võimudes probleeme tekitas.

Klassis EMX85 võitis Meico Vettik kvalifikatsiooni, mis toimus väga tugevas tolmus, ja kindlustas endale parima stardikoha. Vettik oli kiireim ka pühapäevases esimeses võistlussõidus, talle järgnesid Kristians Freimanis (Läti) ja Svyatoslav Pronenko (Venemaa). Teise sõidu oli Vettik aga tehniliste probleemide tõttu sunnitud katkestama ning see andis Freimanisele võimaluse võit napsata, teiseks tuli Maksim Kraev, kes edestas kaasmaalast Pronenkot. Kahe sõidu kokkuvõttes võitiski Freimanis Kraevi ja Pronenko ees. Eestlastest oli Vettik kokkuvõttes 8., Martin Michelis 10., Romeo Karu 11., Kevin Sleng 18. Allar Pent, kes kvalifikatsioonis 4. tulemuse välja sõitis, kukkus esimeses sõidus nii õnnetult, et murdis käeluu ja peab nüüd mõnda aega võistluspausi pidama.

Klassis EMX65 ei olnud vastast meistrivõistluste liidrile, lätlasele Eduards Bidzansile, kes võitis nii kvalifikatsiooni kui kõik võistlussõidud. Ka järgmised poodiumikohad jagati mõlemas sõidus samadele sõitjatele, kahele Venemaa esindajale, Kirill Vorobyevile ja Kirill Leimanile. Eestlastest oli Richard Paat 11., Hugo Nork 15., Mikk Kallion 18., Romeo Pikand 20., Cris Robin Laul 23. Ka selles klassis eksis üks meie poiss, Tristan Uiga, hüppel ja kukkus nii hullusti, et murdis jala- ja käeluu. Kukkumisi oli veelgi, kuid õnneks mitte nii tõsiseid.

Regiooni viimane etapp toimub sel nädalavahetusel Lätis, Stelpes ja Euroopa meistrivõistluste finaal Loketis koos maailmameistrivõistluste etapiga.