Rummus toimus ekstreemne mäkketõus

Rummu mäkketõus 2016

Möödunud laupäeval toimus üle pika aja Kärnatajate juhtimisel võistlus, mida võib julgelt nimetada Mäkketõusuks: vägagi ekstreemne Rummu Mäkketõus 2016!

Esimestena olid stardis krossiklassi mehed. Kui eelsõitudes jäi mägi alistamata, siis finaalis tehti tegusid ja saadi mõni ratas ka üle finišijoone, seda küll ilma meheta, ehk kirja läksid maksimum meetrid. Tulemused: Esimene koht Riho (Lärm) Kollist, teine Indrek Veski, kolmas Tenny Tuvike.

Single klassis võidutses Tenny Tuvike (aeg: 8,09), tema järel Riho (Lärm) Kollist (9,05) ning kolmandaks tuli Andrus Kütta (10,57). Märkimisväärne on, et selles klassis võttis meestega mõõtu ka õrnema soo esindaja, Kaisa Uiga, kes näitas vägagi vaatemängulisi õhulende.

Kärnatajate seas au sees olevas Unlimited klassis näitas esimesena tee mäkke vanameister Urmas (Ummi) Põldma, kes finaalis sõitis välja esikoha (8,47). Teise aja sõitis Riho (Lärm) Kollist (9,35), ning kolmanda Andrus Kütta(10,04).

Show klassis oli seekord ainult üks mees, Andres Juurikas oma legendaarse “tonnise” Uraliga.

Mägi oli karm. Meeste silmis oli näha hirmu, kuna finišisse saamiseks tuli ületada mõnekümne meetri kõrgune, kohati negatiivse kaldega sein. Ette tuli olukordi, kus ratas läks läbi finiši, kuid mees kukkus tagasi alla ning ta tuli ATV-l mäele, rattale järele viia.