Martin Filatov sai raskel Läti EM-etapil kolmanda koha

Priit Järvloo Stelpe quadide EM-etapil, foto erakogu

Sel nädalavahetusel Lätis Stelpes ülirasketes tingimustes peetud quadide motokrossi Euroopa meistrivõistluste viiendal etapil sai Martin Filatov kolmanda koha.

Quadide võistlus kujunes vihma tõttu tõeliseks loteriiks ja mudaralliks. Suur sadu hakkas „nöökima“ juba eilsete treeningute ajal – esimesse treeningusse läks 30st kohalolnud võistlejast vaid kaks; sama jätkus järgmises treeningus ning ka enne kvalifikatsioon sadas paduvihma.

Kvalifikatsioonis sai eestlastest parimana Kevin Saar kolmanda aja. „Rajal oli üks kuiv soon ning korvid olid raja päris käest ära sõitnud,“ rääkis Saar. „Rada mulle istus ja sain hoo üles. Oma parimal ringil sōitsin ühes kohas ka päris suure hooga üle valli. Läksin uuesti proovima, kuid algselt kogutud muda oli gaasitrossile liiga teinud ning gaasi keerates jäi see peale. Pidin siis 10 minutit enne kvali lõppu kiivri peast võtma ja pealt vaatama.“

Ka tänastes võistlussõitudes kimbutas vihm quadimehi. Esimeses sõidus suutis Saar välja sõita kolmanda koha Edgars Mengelise (Läti) ja Mike Van Grinsveni (Holland) järel. Martin Filatov oli 9., Priit Järvloo 13., Rene Tarend 24., Kaspar Kangur 26.

Teine sõit kujunes aga tõeliseks mudaralliks, kus väga paljud, ka EM-sarja liider Mengelis esikohalt, katkestasid. Tehnilisi probleeme oli ka Saarel, kes küll üritas rajale naasta, kuid oli siiski sunnitud maha tulema. Sõidu võitis Adrian Mangieu (Prantsusmaa) hollandlase Marc de Vriesi ees, stabiilset sõitu teinud Martin Filatov oli kolmas. Kõik ülejäänud eestlased katkestasid.

Martin Filatov sai Mangieu ja De Vriesi järel kolmanda koha ka etapi kokkuvõttes. Saar oli 13., Järvloo 20., Kangur 26. ja Tarend 29.

Enne järgmisel nädalavahetusel Kiviõlis toimuvat viimast EM-etappi on Kevin Saar 8. kohal, meistrivõistlusi juhib Mangieu Mengelise ja Van Grinsveni ees.