MMM’il mitu uuendust ja auhinnaks auto

27. augustil toimub järjekorras juba üheteistkümnes Mehaanikute ja sõprade mitteametlikud maailmameistrivõistlused ehk rahvakeeli lihtsalt MMM. Igal aastal on võistluse organisaatorid loonud mõne uus võistluse ja erand ei ole ka see aasta ning tänavu keskendutakse meie noortele sõitjatele.

Kui eelmisel aastal oli MMM kahe päevane, siis tänavu toimuvad kõik võidukihutamised ühel päeval. 27. augustil lähevad seega rajale traditsioonilised klassid nagu Mehed Open e. MMM, 50cc PW, Sidemehed (külgvankrid), Teerullid (Quadid), Naised Open, Retro ning uue klassina Talendid. Viimati nimetatud masinaklassis on oodatud osalema poisid ja tüdrukud vanuses 8 – 14 eluaastat, kelle mootorrattaks on 65cc – 85cc, kuid kes ei ole enne ühelgi võistlusel osalenud ega oma võistluslitsentsi. Lastest on veel uue sõiduna sees Ässad 50 cc ning seal saavad võistelda poisid ja tüdrukud, kes omavad juba võistluskogemust ning on osalenud eelnevatel võistlustel. Siin saavad koos mõõtu võtta nii 50cc kui ka 50cc junior klassi sõitjad.

Kuna tegemist on ühepäevase üritusega, siis toimub sellevääriline Grand Finaal, mis toimub samuti esmakordselt ja seda siis päeva lõpus: Sellest sõidust võivad osavõtta kõik MMMil registreerunud (v.a. 50cc PW ja Ässad 50 cc) klasside sõitjad. Võistlusstarti lastakse kõik korraga, olenemata sellest kui palju sõitjaid tuleb. Startide kestuseks on 2-3 ring ning igas stardis langeb välja kuni 20 viimast lõpetajat ja seda siis selle sõiduni, kus on koos 20 parimat.

Kostüümidele on rõhku pandud juba esimesest MMM’i toimumisest ja erand ei ole ka nüüd. Selles Open arvestuses saavad osaleda kõikide masinaklasside võidusõitjad, kellel on kaasaegsete sõiduriiete asemel kostüüm või endisaegsed sõiduriided, millele lisab boonust õhkjahutusega sõiduriist. Parim kostüüm valitakse žürii ja publiku koostöös terve võistluspäeva vältel ning parima kostüümi peaauhinnaks on sõiduauto.

Võistluspäev algab Holstre-Nõmmel juba 8:20, kui algavad vabatreeningud, esimene võistlusstart antakse kell 11:30 ning Grand finaali planeeritav algus on 17:00.

Info, kes millises klassis osaleda saab, juhendi ja registreerimisvormi leiab https://msport.ee/events/mmm-2016/

Raskest päevast lõõgastumine toimub Viljandi ööklubis “Cheers”.