800-heido-havam-foto-rauno_kais

Addinol Honda Racing üllatussõitja EMV etapil neljas

Eile sõideti Tihemetsas Addinol Eesti motokrossi meistrivõistluste kolmas etapp, kus Addinol Honda Racing meeskond osales eelmistest etappidest mõneti erineva koosseisuga. Kui MX1 klassis võistles tiimi seni kõik etapid esindanud Heido Havam, siis MX2 klassis tegi meeskonnas oma debüüdi üks kiireimaid Leedu sõitjaid Vytautas Bucas.

MX2 klassi kvalifikatsioonis sõitis Vytautas Bucas välja igati korraliku 7. aja. Esimese sõidu avaringilt tuli leedulane tagasi esikuuikus ning seal kihutas ta terve sõidu ja lõpetas selle viiendana. Teise sõidu start ei olnud Bucasel küll nii hea, kui ta oli sõidu alguses 9., kuid sõidu edenedes tõusis ta taas viiendaks.
Kahe sõidu kokkuvõttes kuulus leedulasele Karel Kutsari, Hardi Roosioru ja lätlase Tomass Šileika järel neljas koht.

“Sain kutse osaleda Tihemetsas Addinol Honda Racing meeskonnas ja võtsin võimalusest peale ühe päevast mõtlemisaega kinni ning ma ei kahetse seda. Tiimi Honda tsikkel on kerge ja mugav, amortisaatorite ja ratta kombo on meelt kergendav. Sain palju kogemusi ja infot, mida proovin nüüd kodus enda tsiklile üle kanda. Kuigi alguses oli MX2 tsikliga veidi harjumatu kihutada, siis startideks oli juba tunne päris hea. Tulemus 5.-5. ja kokku 4. Eesti meistrivõistluste MX2 klassis on esimese korra kohta kindlasti hea tulemus. Tänan Addinol Honda Racingu tiimi suurepärast vastuvõtu ja meeskonnatöö eest. Loodetavasti saan tiimi ridades kätt proovida ka kahel viimasel meistrivõistluste etapil,” võttis oma debüütvõistluse Addinol Honda Racing’us teinud Bucas.

Heido Havam alustas oma päeva MX1 klassis kvalifikatsiooni 9. ajaga. Kahjuks lõppes Heido võistlus juba esimese finaalsõidu alguses, kui üks konkurent ta pikali sõitis, mille tulemusena noor mees kukkus ja pidi sõidu pooleli jätma. Kahjuks sai ta jalg aga selles intsidendis sedavõrd palju kannatada, et teise sõidu plaanid tuli maha matta.

“Eesti meistrivõistluste etapp Tihemetsas oli midagi sellist, millega ei olnud üldse arvestanud, kuna see on minu lemmikrada Eestis ning ootused olid kõrged. Vabatrennis ja kvalifikatsioonis võtsin rahulikult, nii tuli ka 9. aeg ning ma ei teinud sellest eriti suurt numbrit. Esimene start ja olin stardikurvis kolmas, mis oli väga hea, kuid teadsin, et nii see kauaks ei jää, kuna seljataga olid kiired poisid, üks vihasem kui teine… Sõita sain aga ainult poolteist ringi. Selleks hetkeks oli mind karistamas Andero Lusbo, kes on see aasta teinud väga tubli arengu ning tõmmanud käigu üles arvas, et muudmoodi mööda ei saa, kui peab mulle küljepealt sisse sõitma. Niisiis, sinna mu sõit läks. Korralik kukkumine ja jäin veel tsikli alla kinni nii, et jalg takerdus tagumise ratta ja summutajate vahele kinni ning see väänas põlve sidemeid nii, et jäid ära ka teise sõidu plaanid. Nüüd pean natuke taastuma ja olen jälle tagasi!” ei lasknud Havam oma lühikeseks jäänud võistluse järel meelel murduda.

Meeskonna juht Juss Laansoo: “Kahju, et Heidoga õnnetus juhtus, kuid motokrossis peab selliste asjadega arvestama. Mehe tervis on prioriteet number 1 ja usun, et Heido tegi mittestartimisega õige otsuse. Meie tiimis seni MX2 klassis võistelnud Aleksei Vinogradov tahtis proovida kätt MX1 klassis, aga kuna Addinol Hondal Racingul on juba MX1 klassis sõitja, siis pidime midagi välja mõtlema. Vytautas Bucas sobis meie meeskonda hästi ja tegi startides üllatavalt head tööd. Mees tuli ja keeras meie Honda CRF250 R-l gaasi põhja ja sõitis isuga võidu. Kuna Bucas on muidu MX1 klassi sõitja, siis arvan, et MX2 klassi debüütetapi 4. koht on stabiilne ja hea tulemus. Täname kõiki Addinol Honda Racing toetajaid: Addinol Lube Oil AS, Honda Motor Europe, Lucas Oil Moto Invest, Tööriista Market, Narva SK, Hartwall Jaffa, Coffee People, Smartshop RCD, Balti Haagis AS, HRC Eesti, JAK Disain,Klaar Puhastus, RM-Motors, AKR Ehitus.”

Addinol Eesti meistrivõistluste järgmine etapp sõidetakse 3.-4. septembril Tartu külje all asuvas Lange motokeskuses.

,