Harri Kullas, foto MX Mania

Addinol motokrossi Eesti meistrivõistluste kolmanda etapi võitsid Harri Kullas ja Karel Kutsar

Addinol motokrossi Eesti meistrivõistluste kolmas etapp sooloklassidele toimus täna Lauri krossirajal Tihemetsas. Ilmataat kostitas võistlejaid terve päeva vihmaga ja see muutis raja vägagi raskeks. MX1 klassis võttis etapivõidu Harri Kullas. MX2 klassis oli parim Karel Kutsar. Tõelist ebaõnne koges seni mõlemas klassis kõik sõidud võitnud ja sarja liider olnud Tanel Leok, kes katkestas neljast võistlussõidust koguni kolmes. Kui MX1 klassis jäi sarja liidriks Tanel Leok, siis MX2 klassis tõusis liidriks Karel Kutsar.

MX1 klassi avasõidus võttis stardivõidu Harri Kullas (KTM, KTM Racing Estonia), teda asusid jälitama Tanel Leok (KTM, Sõmerpalu MK), Aigar Leok (Yamaha, Sõmerpalu MK) ja Priit Rätsep (Honda, PMC Racing). Avaringi lõpuks suutis Rätsep Aigarist mööduda ja tõusis kolmandaks. Esikolmik hakkaski järgnevatel kiiresti eest ära vajuma. Neljandal kohal oli Aigar Leok ja viiendal kohal Gert Krestinov (Honda, Motoextreme). Mõned kohad tagapool võitlesid koha eest Heido Havam (Honda, HRC Eesti) ja Andero Lusbo (Yamaha, Kagu MK). Lusbo võttis ette üsnagi jõulise möödumiskatse, selle tagajärel Havam kukkus ja tema jaoks oli sõit lõppenud. Viiendal kohal sõitnud Krestinovil tekkisid ühel hetkel probleemid prillidega ja tal tuli boksi sõita, et uued prillid ette panna. Seetõttu kaotas ta kõvasti ja kohti. Esikolmik sõitis pool sõitu aga tihedalt koos. Rätsep üritas mitmel korral Leokist mööduda, kuid otsustavalt mööda ta siiski ei pääsenud. Mõlemal mehel tekkisid peagi samuti probleemid prillidega ja need tuli eest ära visata. Selle olukorra kasutas suurepäraselt ära Harri Kullas, kes sõitis jälitajatel eest ära. Kullas võttiski lõpuks väga kindla sõiduvõidu, Leok lõpetas teisena ja Rätsep kolmandana. Neljas oli Aigar Leok, viies Lusbo ja kuues Krestinov.

MX1 klassi teises sõidus oli stardis taas parim Kullas. Talle järgnesid Rätsep, Krestinov ja Leok. Avaringi lõpuks võttis liidrikoha enda kätte Rätsep. Mõne ringiga tegid Rätsep ja Kullas jälitajatega väikese vahe sisse. Samal ajal püüdis Leok Krestinovist mööduda. Tal oli see juba peaaegu õnnestumas, kuid siis Tanel kukkus ja kahjuks oli tsikli sidur nii palju kannatada saanud, et sõitu jätkata polnud võimalik. Aigar Leok tõusis tänu sellele neljandaks ja Andero Lusbo viiendaks. Kui enamus sõitjad jäid raskel rajal päris omaette, siis kaks liidrit olid ratas rattas terve sõidu jooksul. Veel viimasel ringil üritas Kullas mööduda, kuid Rätsep suutis teda finišini enda seljataga hoida. Tõeline ebaõnn tabas aga sada meetrit enne lõppu Krestinovit. Ta tsikkel ei pidanud valule vastu ja nii jäi ta vaid kahe kurvi kaugusel finišist raja äärde. Kolmandaks tõusis seejärel hoopis Aigar Leok.
Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 47 punktiga Harri Kullas, teise koha sai 45 punktiga Priit Rätsep ja kolmanda koha 38 punktiga Aigar Leok. Sarja liidrina jätkab Tanel Leok, kes sai täna kirja viienda koha punktid.

MX2 klassi avasõidus võttis stardivõidu Karel Kutsar (KTM, Sõmerpalu MK). Talle järgnesid Erki Kahro (KTM, Pärnu Motoclub) ja Tanel Leok (KTM, Sõmerpalu MK). Kohe sõidu alguses hakkas aga Kahro tsikli mootor suitsema ja see ei tõotanud midagi head. Esialgu siiski Kahro sõitu see ei seganud. Esikolmiku seljataga võttis koha sisse Hardi Roosiorg (KTM, Sahkar Racing), kes mõne ringiga püüdis esikolmiku kinni. Kolmandal ringil aga juhtus midagi sellist mida väga tihti ei näe. Leok tegi väikse sõiduvea ja kukkus. Üsnagi süütul kukkumisel oli aga õnnetu tagajärg. Taneli tsikli radikas murdus kukkumisega küljest ja edasi sõita polnud tal enam võimalik. Seejärel tõusis Kutsari taha teisele kohale Kahro ja kolmandale kohale Roosiorg. Selles järjestuses sõideti kuni kahe viimase ringini. Enne kahele viimasele ringile minekut andis otsad ka terve sõidu suitsenud Kahro tsikkel. Teiseks tõusis Roosiorg ja kolmandaks lätlane Sileika (Husqvarna, LAT). Kutsar võitis sõidu, Roosiorg teine ja Sileika kolmas.

MX2 klassi teises sõidus sai taas stardivõidu Karel Kutsar, talle järgnesid Kahro ja Tanel Leok. Avaringi lõpuks võttis liidrikoha enda kätte Kahro. Järsku oli rajal taas suitsu näha ja sel korral ajas seda välja Leoki tsikkel. Tanelit see esmalt ei seganud ja ta möödus Kutsarist ning mõned ringid hiljem ka Kahrost ja tõusis liidriks. Pikalt aga ta liidrikohal olla ei jõudnudki, sest vedelikku kaotanud võistlusmasinaga edasi sõita polnud enam võimalik. Kahro tõusis taas liidriks, teine oli Kutsar, kolmas Sileika ja neljas Roosiorg. Kahro suutis jälitajatega üsnagi turvalise edu sisse sõita ja ta sai sõidu lõppu juba kontrollida. Tema seljataga käis aga tihe heitlus Kutsari, Sileika ja Roosioru vahel. Roosiorg suutis head kiirust näidata ja möödus Sileikast ning asus Kutsari järel kolmandale kohale. Esikolmikus rohkem muudatusi seejärel ei toimunud. Kahro võitis sõidu, teise koha sai Kutsar ja kolmanda koha Roosiorg.

Etapivõit kuulus 47 punktiga Kutsarile. Teise koha sai 42 punktiga Roosiorg ja kolmanda koha 38 punktiga Sileika.

MX2 juuniorite arvestuses oli täna parim 47 punktiga Andreas Hiiemägi (Husqvarna, Kose AMK). Teise koha sai samuti 47 punkti kogunud Robert Saun (KTM, Motoextreme) ja kolmanda koha 40 punktiga Rasmus Kumaja (TM, FIN).

MX Veteranide klassi avasõidus võttis stardivõidu Andres Krestinov (Honda, Motoextreme). Avaringi lõpuks oli aga liidrikohale tõusnud juba lätlane Raivo Freibergs (Yamaha, LAT). Samal ajal neljandat kohta hoidnud Reio Engman (Yamaha, Lääne MK) kukkus ja langes mitmeid kohti. Üha tihedamas vihmasajus tuli paljudel sõitjatel probleeme prillidega ja nii pidi juba kolmandal ringil prillid ära viskama teisel kohal olnud Heigo Lauren (Yamaha, Yamamoto RC). See tema hoogu siiski maha ei võtnud ja paar ringi hiljem püüdis ta Freibergsi kinni ning ei läinudki palju aega kui ta lätlasest ka mööda sai. Lauren võttiski lõpuks kindla sõiduvõidu, teise koha sai Freibergs ja kolmanda koha Krestinov.

Veteranide klassi teises sõidus võttis stardivõidu Reio Engman, kuid juba mõni hetk hiljem tõusis liidriks avasõidu võitja Lauren. Avasõidus teise koha saanud Freibergs suretas aga tsikli mõned sekundid enne starti välja ja selleks ajaks, kui ta rajale sai, olid konkurendid juba poole ringi peal. Lätlast see aga ei heidutanud ja avaringi lõpuks oli ta juba 13-ndale kohale tõusnud. Lauren juhtis sõitu, teist kohta hoidis Engman ja kolmandat kohta Krestinov. Tagant tuli aga iga ringiga üha lähemale Freibergs. Selgelt kiiremat hoogu näidanud lätlane möödus esmalt Krestinovist ja seejärel ka Engmanist. Sõidu lõpu osas suutis Engmanist mööduda ka Krestinov. Lauren võitis sõidu, teisena lõpetas Freibergs ja kolmandana Krestinov

Etapi kokkuvõttes sai esikoha 50 punktiga Lauren, teine oli 44 punktiga Freibergs ja kolmas 40 punktiga Krestinov.

85cc klassi avasõidus võttis stardivõidu Sampo Rainio (KTM, Ekstreemvaruosad.ee Wiseco/Prox). Avaringi lõpuks oli aga liidrikoha enda kätte võtnud juba Patriks Uzulis (KTM, LAT). Teisel ringil tõusis omakorda liidriks Kairo Katkosilt (KTM, Kose AMK). Kuid ka tema ei saanud seal kaua olla, sest selle koha võttis talt Henry Vesilind (Honda, HRC Eesti Racing Team). Koheselt sõitis ta teistega sisse suure vahe ja võttis lõpuks kindla sõiduvõidu. Teine kuni neljas koht on aga tihedalt koos. Neljandal kohal sõitnud Egert Pihlak (KTM, Motoextreme) tõusis esmalt kolmandaks ja ring hiljem juba teiseks. Pihlak lõpetaski sõidu teisena, kolmanda koha sai Katkosilt.

Teises sõidus võttis stardivõidu Mairis Pumpurs (Husqvarna, LAT), kuid seal samas ta kohe kukkus ja langes viimaseks. Sõitu asus juhtima Katkosilt. Talle järgnesid Pihlak ja Vesilind. Jälitajad suutsid peagi Katkosillast mööduda ja ka eest ära sõita. Pihlak aga pikalt liidrikohal olla ei saanudki, sest Vesilind suutis temast üsna pea mööduda. Kahekesi koos sõidetigi finišini. Vesilind võitis, teine Pihlak ja kolmas Katkosilt.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 50 punktiga Vesilind, teine oli 44 punktiga Pihlak ja kolmas 40 punktiga Katkosilt.

50cc masinaklassis tuli poistel sõita väga rasketes oludes ja ette tuli palju kukkumisi. Kõige paremini sai sellistes oludes hakkama Kevin Nõgesmaa (KTM, Viljandi Vee- ja Motospordiklubi, 50 punkti), kes võitis mõlemad sõidud. Etapi kokkuvõttes sai teise koha mõlemas sõidus kolmas olnud Gregor Kuusk (KTM, RedMoto Racing, 40 punkti). Poodiumi kolmandale astmele tõusis lätlane Jekabs Kubulins (KTM, LAT, 38 punkti), sõitudes oli ta teine ja viies.

Mini MX masinaklassis pidi vigastuse tõttu etapilt eemale jääma klassi üks kiiremaid Karl Saat. Seda olukorda kasutas enda kasuks väga hästi ära sarja liider Targo Tintso (Pitpro, Kagu MK), kes võitis mõlemad sõidud. Teise koha sai tänasel etapil mõlemad sõidud samuti teisena lõpetanud Marko Lepik (Bucci Moto, Motoklubi MRC). Kolmas oli mõlemas sõidus ja ka päeva kokkuvõttes Romet Ahi (Pitpro, Motoklubi MRC).

MX Hobi klassis oli kahe sõidu kokkuvõttes parim soomlane Juha Leppanen (Yamaha, FIN). Teise koha sai avasõidu kolmandana lõpetanud ja teise sõidu võitnud Carl Mattias Räägel (KTM, Motoklubi MX Racing Team). Kolmas koht kuulus Tarmo Jaasi-Tammele (KTM, Motoklubi K/K), sõitudes oli ta teine ja kolmas.

Homme on Tihemetsas rajal Quadid ja külgvankrid.

, ,