Junioride MM-hõbe Meico Vettik (vasakul)

Meico Vettik võitis juunioride motokrossi MM-il teise koha!

Meico Vettik (13) võitis täna Venemaal Orljonokis juunioride motokrossi maailmameistrivõistlustel klassis 85cc teise koha.

Hommikul Orljonokis nii palav ei ole kui eile, valitseb 20kraadine „jahedus“ ja tibab kerget vihma. Esimesed võistlussõidud saabki noorte suureks kergenduseks niisugustes tingimustes ära pidada.

Hugo Norgil (10, KTM, Motoextreme) õnnestub klassis EMX Open 65cc esimene start väga hästi, kuid varsti peale seda annab ta kõvasti kohti käest ära. Ka saab ta kividega kõvasti vastu näppe ja nii sidurit kui pidurit on väga valus tõmmata. Läbi valu sõidab Hugo lõpuni ja saab esimeses sõidus 11. koha.

Ka Meico Vettikul (KTM, KTM Racing Estonia) klassis 85cc läheb esimene start hästi ja ta on esimesel ringil teine, andes siis käest ühe koha Rene Hoferile (Austria). Sõidu liidriks asub Jo Shimoda Jaapanist, kes teeb varsti sisse pika vahe. Tundub, et sõidu saatus on otsustatud, kuid poolel võistlusmaal puruneb Shimodal esirehv ning Hofer pääseb tast mööda ja õige pea ka Vettik. Vettik sõidab oma tempot, olles Hoferist paarkümmend sekundit taga, ega hakka liigseid riske võtma. Finišijoonel kaotab ta austerlasele 31. sekundit, kolmandaks tuleb Aleksandr Shershev Venemaalt.

Teisteks võistlussõitudeks tuleb päike taas välja ja läheb palavaks.

85cc teise sõidu stardi võidab Meico Vettik, kuid annab siis kaks kohta käest Shershnevile ja Hoferile. Peagi läheb liidriks Hofer, kes on sel hooajal olnud täiesti püüdmatult kiire, eriti kõvadel radadel. Tema selja taha tõuseb jaapanlane Shimoda ja esikolmik sellisena ka lõpetab. Kümnendal ringil Shershnev kukub, Vettik tõuseb kolmandaks ja peab vihast heitlust venelase Svjatoslav Pronenkoga. Ta teab, et Pronenko teda ei ohusta, kuna oli esimeses sõidus kollaste lippude eiramise tõttu saadud karistuse pärast alles 16s. Viimastel meetritel Pronenko möödub Vettikust, kuid Vettik on saanud siiski hakkama millegi sellisega, mida viimati suutis Gert Krestinov – võitnud juunioride motokrossi maailmameistrivõistlustelt hõbemedali!

Maailmameistriks tuleb austerlane Rene Hofer (50 punkti), Vettik võtab teise koha 40 punktiga ning Maksim Kraev (Venemaa) on 36 punktiga kolmas.

Klassis 65cc on Hugo Nork teise sõidu stardis üheksas ja loovutab sõidu jooksul veel kaks kohta, saavutades siin 11. koha. Kokkuvõttes on 20 punktiga Nork 10s, võistluse võidab mõlemad sõidud võitnud Kirill Vorobjov (Venemaa) Karlis Reisulise (Läti) ja Aleksei Orlovi (Venemaa) ees.

, ,