Eesti motokross 70 juubeliviktoriin IV osa

Tänavu möödub 70 aastat esimesest motokrossivõistlusest Eestis, mis toimus 8. novembril 1946 Pirital. Juubelihooajal korraldab Eesti Mootorrattaspordi Föderatsioon koostöös Facebooki lehega Legacy of Estonian Motocross igal Addinol motokrossi Eesti meistrivõistluste etapil viktoriini.

Viktoriini auhinnaks on igal etapil kolm Rahvuste krossi fännisärki.

Õiged vastused

1. Eesti meeskond on jõudnud Rahvuste motokrossil 4. kohale kahel korral: 2015 ja 2004.
Mullu kuulusid meeskonda Priit Rätsep, Tanel Leok ja Harri Kullas. Kes kuulusid meie Rahvuste krossi meeskonda aastal 2004?
a. Tanel Leok, Aigar Leok ja Juss Laansoo

2. Kas tunned ära mehe tsiklil #22, kes on tuntud motodünastia “esiisa”.
c. Väino Leok

3. Millise tuntud Eesti krossiraja boksideala on fotol? Ülesvõte on aastast 1963. See rada on tänaseni aktiivselt kasutusel.
b. Holstre-Nõmme krossirada Viljandimaal

4. Pikki aastaid peeti Tartumaal motovõistlusi “huvitava” nimega krossirajal. Kas raja nimeks oli:
a. Kulbilohu

5. Lange motokeskus on üks Eesti moodsamaid motospordikeskusi. Mis aastal peeti Lange motokeskuses esimesed võistlused?
Kahjuks ei pakkunud me välja õiget vastust, mis on 2012. aasta heategevuskross „Tanel Leok ja sõbrad“. See küsimus arvesse ei läinud.

6. 1980ndatel hakkasid meil võitma populaarsust superkrossid, mida tollal nimetati staadionikrossideks. Millal ja kus peeti Eestis esimene staadionimotokross?
Ka siin ei pakkunud me õiget vastusevarianti, milleks on 1983 Sõmerpalu. 1984 toimus staadionikross Türil ja 1985 samas juba sõitjate ja ka publiku hulgas väga populaarne Türi Staadionikrosside võistlussari. See küsimus ei läinud samuti arvesse.

7. Fotol on külgvankriga hiilgava karjääri teinud võidusõitja, kes?
c. Are Kaurit

8. Mis nime kandsid Nõukogude Liidus väikeseerias toodetud krossirattad, milledel võistlesid 1980ndate alguses NSVL koondislased, teiste seas ka Andres Krestinov ja Aadu Sikk?
a. Vostok

9. Mis nime kandis 1990ndatel noorte krossisõitjate võistlussari, milles on võistelnud ja tuule tiibadesse saanud Juss Laansoo, Edik Kuusk, Tanel, Aigar ja Martin Leok, Toomas Triisa, Anti Kala, Asko Lihtsa, Rannar Uusna, Andre Park jpt?
d. ETV karikasari

10. Kes on fotol olev võidusõitja? 9kordne Eesti meister, kokku 20 Eesti MV krossimedalit, mis võidetud aastatel 1972-83.
a. Jaan Rohula

Vastajaid oli seekord 45, õigeid vastuseid 11. Võitjaks osutusid Juhan Rohula, Neeme Müürisepp ja Külli Malleus. Palju õnne!