Vihur Motosport stardib hooaja viimasele Eesti motoringraja meistrivõistluste etapile nelja sõitjaga

Sander Luisk, foto Vihur Motosport

Pühapäeval, 18. septembril sõidetakse auto24ringil selle aasta viimane Eneos Eesti motoringraja meistrivõistluste etapp. Vihur Motosport läheb viimasele etapile nelja sõitjaga, lisaks kahele põhisõitjale on pühapäeval stardis üks külalistsikliga sõitja ja üks noor võidusõitja, kes hakkab Vihur Motosport ridades sõitma ka uuel hooajal. Hooaja viimaseks võistluseks on meeskond ja sõitjad seadnud endale kindlad eesmärgid.

Alustame põhisõitjatest, Kaiko Kolkanen stardib traditsiooniliselt oma Yamaha R6 tsikliga Superstock 600 klassis. Eelmine etapp oli tal esimene peale käevigastust ja vahepealse ajaga on käsi veel rohkem taastunud ja on lubanud ka korralikult trenni teha. Viimaste treeningutega muudeti ka tsikli seadeid ja eesmärk on sõita välja oma isiklik ringirekord. See on talle teine selle hooaja eesmärkidest, esimese, tulla poodimile, on ta juba täitnud.

Jüri Randla juunior stardib Yamaha R1 tsikliga B1200 klassis. Kahe etapi vaheline aeg on olnud temagi jaoks väga töine. auto24ringil on maha sõidetud sadu kilomeetreid ja selle käigus on katsetatud erinevaid sõidujooni. Nagu tiimi juht Marko Rohtlaan on ka varem öelnud, on Jüri liikunud edasi stabiilselt. Sarnaselt Kaikoga läheb ta pühapäeval rajale eesmärgiga panna hooajale punkt koos isikliku ringirekordiga.

Külalisvõistlejaks on sel korral Soome võidusõitja Sami Penna, kes elab nüüd juba mõnda aega Eestis, Pärnus. Penna nimi on motoringrajal tuttav nimi, Soome meister on auto24ringil mitmel korral sõitnud ja tema nimel on olnud ka auto24ringi ringirekord. See aasta ta võistlenud pole, kuid kui Marko Rohtlaan teda kutsus, ei mõelnud mees pikalt. Osaleb ka Superstock 600 klassis ja võitleb Dunlopi rehvidel sõites kindlasti oma klassi kõrgete kohtade nimel.

Neljas võistleja on noor, 20-aastane Sander Luisk, kes alles sellel aastal alustas motoringrajal võistlemist. Tema sõiduvahendiks on B1200 klassi BMW tsikkel. „Sander jäi mulle juba hooaja alguses silma ja oleme meeskonnaga tema arengut huviga jälginud. Kuna Sander sõidab järgmisel aastal Vihur Motosport meeskonnas, tegime talle ettepaneku osaleda hooaja viimasel võistlusel meie BMW renditsikliga. Esimesed trennid on tehtud ja ajad on korralikud. Rõõm tema liitumise üle on mõlemapoolne. Ta sõidab ka järgmisel aastal BMW tsikliga, mis annab meile võimaluse hästi ära kasutada infot, mis on mul kogunenud peale pikka kokkupuudet BMW tsiklitega. Ühtlasi on heameel, et Vihur Motosport meeskonnaga on liitunud ka United Motors, tänu kellele on meie tiimil nüüd olemas buss, millega saame paremini teenindada nii põhimeeskonda kui meie noorsõitjaid,“ rääkis Marko Rohtlaan.

Eneos Eesti motoringraja meistrivõistluste viimane etapp sõidetakse pühapäeval, 18. septembril. Ametlikud treeningud algavad kell 10.00 ja kvalifikatsioonid kell 11.20. Võistlussõidud algavad kell 14.30. Superstock 600 ja B1200 klassid teevad mõlemad kaks starti.