Kuimetsas sai lõpplahenduse Hartwall Jaffa motokrossi noortesari

50cc klassi poodium Jaffa noortesarja Kuimetsa etapil

Laupäeval said Kuimetsa krossirajal lõpplahenduse Hartwall Jaffa Eesti noorte motokrossi karikavõistlused, kus võitjad selgusid kolmes masinaklassis.

Samas toimusid ka Freetime Mini MX karikasarja neljanda, viimase etapi võistlussõidud. Pisut jahedaks kippuv sügisilm säästis Raplamaal toimunud võistlust vihmast ning enam kui 100 võistlejat, kellest paljud osalesid mitmes masinaklassis.

Kõige rohkearvulisem oli 50cc masinaklass, kust võttis osa 24 sõitjat. Põneva heitluse pidasid maha Gregor Kuusk (KTM, RedMoto Racing) ja Kevin Nõgesmaa (KTM, Viljandi VMK). Neist viimasel oli ebaõnne esimeses sõidus (15. koht), kuid õnnestus võita teine sõit. Gregor Kuusk aga oli kindel liider esimeses sõidus, kaotas aga selle positsiooni teise sõidu lõpus käest ja pidi leppima teise kohaga. Viimase etapi esikolmiku moodustasid siiski Kuusk, Enriko Peilman (KTM, Roosna-Alliku Motoklubi) ja Gregor Ilves (KTM, Tartu Motokrossiklubi). Kõigil etappidel osalenud Nõgesmaa pälvis aga 286 punktiga oma klassis Jaffa noortesarja tänavuse võitja tiitli ning peatoetaja Tridensi poolt välja pandud Jaffa värvides külmiku. Teiseks jäi Kuusk (281 p) ja kolmandaks Peilman (250 p).

50cc juunior arvestuses osales viis sõitjat, kellest Johannes Alexander Daponile oli see esimene võistlus. Ainus tütarlaps Sthella Toomela on tublilt kaasa teinud terve hooaja. Selle klassi kiiremad Joosep Jakk (KTM, Kose AMK), Escobar Kruusenberg (KTM, Jõelähtme TSK) ja Marten Raud (KTM) arendavad aga juba märkimisväärset tempot. Aron-Allar Rebane, Robin Kolmar ja Ramon Kukkur osalesid sõidus suuremate ratastega väljaspool arvestust.

Kennert Nurja võitis 65cc klassis tänavu Jaffa noortesarja ja ka kõigi sõitjate vahel loosis olnud külmiku
Kennert Nurja võitis 65cc klassis tänavu Jaffa noortesarja ja ka kõigi sõitjate vahel loosis olnud külmiku

Klassis 65cc sai esimeses sõidus parima stardi Richard Paat (KTM, AYR Racing Team), keda asus jälitama Mikk Kallion (KTM, Sõmerpalu MK). Paati tal alistada siiski ei õnnestunud, kuigi finišis oli vahe vaid 3,2 sekundit. Kolmandale-neljandale kohale heitlesid Hugo Nork (KTM, Motoextreme) ja Sander-Kristjan Saadi (KTM, Kose AMK), kuid ka Nork säilitas oma koha 3-sekundilise eduga. Teises sõidus haaras juhtohjad enda kätte taas Paat, kuid viimasel ringil juhtunud apsaka tõttu pidi ta Kallionile alla vanduma, mööda pääsesid ka Saadi ja Nork. Päeva kokkuvõttes esikolmik Kallion, Paat ja Saadi. Hooaja võitis aga 232 punktiga taas kõigil etappidel osalenud Kennert Nurja (KTM, AYR Racing Team) Mikk Kallioni (207 p) ja Joosep Pärna (190 p, KTM, Paikuse MK) ees. Nurjale naeratas fortuuna ühe meeldiva vanaproua isikus Kuimetsas veel ka kõigi võistlejate vahel loosi läinud Jaffa külmkapi näol.

Allar Pent (KTM, Sõmerpalu MK) võitis kindla eduga mõlemad 85cc klassi võistlussõidud Mikk Martin Lõhmuse (KTM, PMC Honda Racing) ja Kaarel Tilga (Kawasaki, Kagu MK) ees. Selles masinaklassis osales sarjas hooaja jooksul koguni 42 sõitjat (sama palju oli osalejaid ka 65cc klassis) ja võitjaks osutus 225 punktiga Juri Vinogradov (Yamaha, Yamamoto), teise koha võitis Romet Allingu (204 p, Yamaha, Linnamäe Krossiklubi) ja kolmandaks tuli Lõhmus (173 p).

Oma lihtsuse poolest Freetime Mini MX sarja nö sisseastumisklassiks mõeldud YCF 88 Semis võitis mõlemad sõidud Marko Lepik (Bucci Moto, Mini RC) Jurijs Sigajevs’i (Bucci Moto, Läti) ees. Rajal oli üle pika aja taas näha ka Cardo Veskit (Apollo), kes oli esimeses sõidus neljas ja teises kolmas ning kolmas ka kokkuvõttes. Sarja võitis 194 punkiga Lepik Marko Heinmäe (140 p, Viljandi VMK) ja Kristel Raba (125 p, Bucci Moto, Viljandi VMK) ees.

Mini MX Beginners esiviisik Gints Markovs, Kristel Raba, Kris Koppe, Kalmer Kallikorm, Olavi Villo
Mini MX Beginners esiviisik Gints Markovs, Kristel Raba, Kris Koppe, Kalmer Kallikorm, Olavi Villo

Illimar Mini MX Beginners klassis oli kokkuvõttes parim Gints Markovs (Pitpro, Läti) Kristel Raba (Bucci Moto, Viljandi VMK) ja Kris Koppe (Bucci Moto, Freetime Racing) ees. Sarja üldvõitjaks tuli aga 387 punktiga Kristel Raba, kes edestas Kalmer Kallikormi (319 p, Bucci Moto, Mini RC) ja Kevin Raali (307 p, Pitpro, Tihemetsa MK).
Bucci Moto Mini MX Expert klassis võitis esimese sõidu Emils Karro (Bucci Moto, Läti) ja oli teises sõidus teine, kuid sellest piisas etapi üldvõiduks. Sasha Võsa (Pitpro) võidutses teises sõidus, oli aga esimeses neljas ja üldkokkuvõttes teine. Poodiumi kolmanda astme hõivas Guntis Lakstigala (Bucci Moto, Läti, sõitudes kolmas ja teine koht). Sarja võitis Juss Maidla (Kagu MK) Lakstigala ja Karro ees.

AKR Ehitusgrupp Mini MX 35+ klassis oli mõlemas võistlussõidus ja ka päeva kokkuvõttes esikolmik Marko Lepik, Marko Heinmäe (Pitpro, Viljandi VMK) ja Romet Ahi (Pitpro, Mini RC). Täpselt selliseks kujunes ka sarja kokkuvõtte poodium: Lepik kogus 172 punkti, Heinmäe 149 ja Ahi 121 punkti.

Võistluse detailsed tulemused: https://www.mylaps.com/en/events/1329394

Karikavõistluste tulemused: https://www.mylaps.com/en/championships/23942