Eestlased dramaatilise Rahvuste krossi finaalis üheksandad

Täna sõideti Itaalias Maggiora krossirajal Rahvuste motokross, kus selgitati välja selle aasta maailma parim motokrossiriik. Eestit esindasid nagu ka mullu Tanel Leok, Harri Kullas ja Priit Rätsep, kes said eilses kvalifikatsioonis 16. koha.

Järjekorras 70ndat korda toimuva motokrossi suursündmuse esimesse starti läksid eestlastest Priit Rätsep ja Tanel Leok. Meie mehed said stardist minema sõitjaterivi teises pooles, kuid sealt läks sõit üles mäge ning Leok tõstis end sõidu lõpuks 19. ja Rätsep 25. kohale. Sõidu võitis prantslane Romain Febvre itaallase Antonio Cairoli ja belglase Kevin Strijbosi ees. Peale esimest sõitu oli Eesti 12. kohal, esikolmiku moodustasid Belgia, USA ja Prantsusmaa.

Teises sõidus tegid Leok ja Harri Kullas head starti ning kihutasid kohe teises kümnes. Mitu ringi koos sõitnud Leok ja Kullas tõusid mitmeid kohti ning lõpetasid vastavalt 13. ja 16. kohal. Sõidu parim oli ameeriklane Jason Anderson, kes lasi peale lõpujoont juubeldamiseks hoo maha, kuid seda ei näinud tagant tulnud Jaapani sõitja, kes ameeriklasele peale maandus. Õnneks Andersoniga midagi traagilist ei juhtunud, kuid võistluspäev oli tema jaoks siiski lõppenud ja viimasesse sõitu ta ei läinud ning teda ei olnud ka pärast poodiumil. Teisena ületas selles sõidus lõpujoone hollandlane Jeffrey Herlings ja kolmandaks sõitis end prantslane Gautier Paulin. Eesti tõusis tänu Leoki ja Kullase tulemustele 8. kohale, ameeriklased kerkisid esimeseks ja prantslased teiseks ning kolmandal kohal olid nüüd šveitslased.

Päeva viimases sõidus said Kullas ja Rätsep hea stardi, kuid viimasele sõideti sisse ning ta langes sõitjaterivi lõppu. Sõidu edenedes parandas Rätsep jõudsalt oma kohta ning möödus ka terviseprobleeme maininud Kullasest ja oli lõpuks koondisekaaslase ees 22. Sõidu võitis Herlings Cairoli ja Strijbosi ees. Ameeriklased olid esikohas kinni sõidu eelviimase ringini, kuid siis nende ainus lootus selles sõidus, Cooper Webb kukkus ning langes viis kohta, mis langetas USA lõpptulemustes kolmandat aastat järjest Rahvuste krossi võitnud Prantsusmaa (29 punkti) ja Hollandi (30 p) järel 33 punktiga kolmandaks. Eestile kuulus 93 punktiga 9. koht.

Individuaalarvestuses sai Rätsep MXGP klassis 14. koha, esimesed kolm olid Cairoli, Febvre ja Strijbos. Oma 16. Rahvuste krossil osalenud Leok sai MX2 klassis kõrge kuuenda koha, parim oli belglane Jeremy Van Horebeek, kellele järgnesid ameeriklane Alex Martin ja šveitslane Jeremy Seewer. Open klassis võidutses Herlings šveitslase Arnaud Tonuse ja Paulini ees, Kullasele kuulus 8. koht.

Järgmisel aastal toimub Rahvuste kross aga juba teisel pool Atlandi ookeani ning seda Glen Heleni krossirajal Ameerika Ühendriikide läänerannikul.

Fotol Team Estonia 2016 Maggioras (vasakult) Priit Rätsep, Tanel Leok, Harri Kullas ja meeskonna juht Lauri Roosiorg. Foto autor: Rauno Kais