Toimus esimene motospordi treenerite koolitus

Möödunud nädalavahetus tõi Tallinnasse kokku üle 20 inimese, kes osalesid Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni korraldatud mootorrattaspordi treenerite koolituse loengutes.

Koolitus on mõeldud teise, erialase osana Tallinna ja Tartu ülikoolide poolt pakutavale treenerite üldainete koolitusele.

Koolitusel käsitleti teemasid nagu mootorrattasõidu varustuse valik, hooldus, ohutus; erinevate motodistsipliinide eripärad; psühholoogia motospordi treeneritele; mootorrattatreeningu ohutus; antidoping ja motosport; motosportlase üldfüüsiline ettevalmistus; esmaabi treeningul; motosportlase toitumine; motosportlase taastumise alused, füsioteraapia.

Koolituse käigus tutvustas näiteks Juss Laansoo oma kogemusi ja nippe üldfüüsiliseks ettevalmistuseks. Lisaks jagasid väga praktilisi nõuandeid Marko Rohtlaan, Martin Graumann, Marko Saareke, Ken Viidas, Margus Ostnik, Marten Suur, Elmar Ots, Snezana Stoljarova, Elina Kivinukk, Siret Saarsalu, Külvar Mand ja Artjom Timtsuk.

Huvi loengute vastu oli suur ja kindlasti on EMF-il kavas koolitust korrata ning treenerite programmi ka edasi arendada.