Varik-Miil pürgivad 2017 maailmameistrivõistlustel seitsme parema sekka

Maarek Miil (vasakul) ja Kert Varik

Külgkorvikrossi maailmameistrivõistlustel läinud hooaja viimasel etapil kuuenda koha saanud Kert Varik / Maarek Miil on otsustanud jätkata MM-i ka uuel hooajal.

Uue hooaja eesmärk on jõuda hooaja kokkuvõttes seitsme parema hulka. 2017. aastal on meeskonna lähenemine mitme kraadi võrra professionaalsem ning ka taustajõud suuremad.

„Meeskonna tuumik on sama – sõitja, kaassõitja ja mehaanik,“ ütles ekipaaži juht Kert Varik. „Väga suur samm edasi on, et meiega liitus managerina Tiit Veskus, kes oli ka MM-il pronksi saanud meeskonna Are Kaurit – Jürgen Jakk manageriks. Lisaks võib nüüd öelda, et meie mootorratta raami autoriks tuleval hooajal on maailmatasemel insener Are Kaurit.“

Kaurit pühendumist projektile peab Varik tohutuks edasiminekuks, kuna tipptasemel kiirusega peab paaris käima ka tipptasemel tehnika ning seda Kauriti looming kahtlemata on.

2016. hooaja kokkuvõttes olid Varik-Miil maailmameistrivõistlustel 17ndad, saades 107 punkti. Osaleda ei õnnestunud kahel etapil, kuna Maarek Miil vigastas hooaja keskel kätt.

2017. aastal toimub külgkorvikrossi maailmameistrivõistluste sarjas 14 etappi, neist üks Eestis – 20. augustil Kiviõli Seikluskeskuses.

Kert Varik (32) on teist põlve külgvankrisõitja, paljukordne Eesti ja Läti meister, külgvankrite Rahvuste motokrossil 5. koha saanud meeskonna liige. Ka Maarek Miili (32) juures võib üles lugeda samad tiitlid, neid on ainult mõnevõrra vähem. Ühise ekipaažina sõidavad Varik-Miil koos alates 2016. aasta algusest.

Fotol on Maarek Miil (vasakul) ja Kert Varik.