Keity Meier alustab ettevalmistust järgmiseks võistlushooajaks

Mehis Meibaum ja Keity Meier

Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni pidulikul lõpetamisel andis GasGas Eesti Tapalt pärit traielisõitjale Keity Meierile üle uue võistlustsikli.

Pärast pisikest puhkust algab nüüd aktiivsem ettevalmistus järgmiseks hooajaks. “Aprillis algav hooaeg peidab endas palju uut ja huvitavat. Suurim neist on see, et mul saab olema oma personaaltreener,” kõneles üks Baltikumi parimaid traielisõitjaid. “Olen sõlminud koostöökokkuleppe Soome traieliringkondades tunnustatud treeneri Kari Pajaneniga. Meie koostöö algas juba selle hooaja lõpus Soomes toimunud kolmenädalase treeninglaagriga ning see andis märgatavaid tulemusi võistlustel,” jätkas Meier ning tunnistas, et üks järgmise aasta peaeesmärkidest on jõuda Euroopa meistrivõistlustel viie parema sekka.

“See nõuab suurt pühendumist ning erinevaid kombineeritud treeninguid. Detsembris või jaanuaris, sõltuvalt sellest, kuidas ülikooli eksamid võimaldavad, teen treeninglaagri Soomes, Tampere sisehallis. Seal on loodud ligilähedased võimalused looduses sõitmisega,” lausus Meier ja tunnistas, et ilmselt tuleb Eesti talve eest veebruari keskel Hispaaniasse sõidutreeningutele põgeneda. “See sõltub eelarvelist. Nõusoleku selle treeningu läbiviimiseks oleme saanud hetkel maailmas teisel kohal paikneva meessõitja Adam Raga “paremalt käelt”, Jiri Svobodalt. Treeningud toimuksid Barcelona lähedal asuvas traielimekas.”

Keity Meieri hooaja eelarve on pea 15000 eurot. “Loodame selle heade toetajate abi kokku saada ning kõik plaanitu ellu viia. Tänan juba oma abikäe ulatanud firmasid,” lausus Meier.

Andekas traielisõitja plaanib järgmisel hooajal osaleda Euroopa meistrivõistluste esimesel etapil 22. aprillil Zelhemis (Holland), Euroopa meistrivõistluste teisel etapil 27. ja 28. mail Liepajas, Euroopa meistrivõistluste kolmandal etapil 5. augustil Lazzates (Itaalia), Põhjamaade meistrivõistlustel Norras ning Eesti, Soome ja Läti meistrivõistlustel.