Toomas Triisa ja Mart Meeru tõusid peale rasket teist päeva Dakaril nii üldarvestuses kui omas klassis

Toomas Triisa, foto erakogu

Dakari maratonralli jätkus täna peale eilset proloogi pea poole pikema võistluspäevaga. Juba hommikul kella viie-kuue ajal asusid mõlemad Dakar Team Estonia sõitjad Toomas Triisa ja Mart Meeru Argentinast, Resistencia linnast teele tänase päeva finiši poole.

See tähendas kokku 803 kilomeetrist tööpäeva üle 40kraadises kuumuses, millest kiiruskatse osa oli 275 kilomeetrit. Enne katsele jõudmist oli vaja läbida üle 400 kilomeetri ja peale kiiruskatset veel ca 100 kilomeetrit ülesõitu ning siis jõuti oma tänasesse laagrisse, milleks oli Argentina põhjaosas asuv San Miguel de Tucumani linn.

Husqvarna tsiklitel Dakaril osalevad eestlased tegid korraliku päeva, üldarvestuses tõusis Triisa 49. kohale, Meeru parandas ka oma kohta ja selleks on 80. koht. Malle-Moto klassis parandasid mõlemad samuti oma kohta, Triisa on nüüd viies, tal on võrdne aeg eelmise aasta Malle-Moto klassi võitja, Jürgen van der Goorberghiga (KTM). Täna oli Triisa katsel oma klassi kolmas. Meeru on kokkuvõttes kümnes, täna oli ta katsel samuti kümnes. Malle-Moto klassi liider on Argentina sõitja, Jose Julian Kozac (KTM), kellele eestlased kaotavad vastavalt 20 ja 42 minutit.

Tsiklite üldliidriks tõusis tänase katsevõiduga eelmise aasta Dakari võitja Toby Price (KTM) Austraaliast, Triisa kaotab talle 35.45 ja Meeru 1:07.38.

Toomas Triisa: “Väga pikk päev ja kiire katse oli, maksimumkiirus 160-170 km/h ja seda katsest 50-60 kilomeetri jagu. Suuremaid vigu polnud, navigeerimine polnud keeruline ja tulemusega võib rahul olla. Tsikkel on korras ja teeme ettevalmistusi homseks päevaks. Homme läheb kindlasti raskemaks.”

Dakari kolmas päev tõstab taas raskusastet, kui ees ootab kokku 780 kilomeetrit, millest kiiruskatset on 364 kilomeetrit. Päev viib sõitjad San Miguel De Tucumanist veel põhja poole Argentinasse, San Salvador de Jujuy’sse. Katse on jagatud kaheks ja vahepeal peavad sõitjad nn neutralisatsiooni alas sõitma roadbooki järgi katse teise osa starti ja seda kindlaks ettenähtud ajaks. Temperatuurid küll langevad kuid Andide jalamil sõites tõustakse kohati päris kõrgele merepinnast, maksimum on 5000 meetri peal ja katse finiš on kusagil 4000 meetri kõrgusel. Laager asub San Salvador de Jujuy’s, mis on 1300 meetri kõrgusel merepinnast. Kolmanda päevaga saavad sõitjad esimese maitse suhu hõredast õhust, mis tekitab probleeme nii sõitjatele kui masinatele. Samuti vahetuvad teed nüüd tõsise off-road maastiku ja mägedega, mis rõhutab ka navigeerimise tähtsust.

Kohaliku aja järgi stardib Toomas Triisa laagrist täna kell 5.04 ja Mart Meeru kell 5.28. Eesti aja järgi on need ajad 10.04 ja 10.28. Katsele stardivad meie sõitjad Eesti aja järgi kell 12.44 ja 13.08.

Live feed: http://gaps.dakar.com/2017/dakar/aso/uk
Red Bull TV teeb igal päeval päeva kokkuvõtte ja seda saab vaadata siit: redbull.tv

2017. aastal stardivad Toomas Triisa ja Mart Meeru Dakaril Malle-Moto klassis, kus tuleb kõik ise teha. 2014. aastal startisid Mart Meeru ja Toomas Triisa esmakordselt Dakari maratonrallil ja nende kohad üldarvestuses olid vastavalt 40 ja 52. 2015. aastal startis Mart eestlastest ainsana Dakaril ja tema lõppkohaks jäi 38. 2017. aasta Dakari maratonralli stardib esmakordselt 2. jaanuaril Paraguaist ja liigub edasi Boliiviasse ning finiš on 14. jaanuaril Buenos Aireses.

Dakar Team Estonia ametlik kodulehekülg – www.auto24.ee/dakar/
Dakar Team Estonia Facebookis – https://www.facebook.com/dakarestonia/
Dakar Team Estonia Instagramis – @dakarestonia
Dakar Team Estonia Twitteris – https://twitter.com/dakarestonia