Eesti krossitipud alustavad hooaega Itaalias

Harri Kullas (vasakult), Karel Kutsar ja Tanel Leok sõidavad 2017. hooajal Husqvarnadel.

29. jaanuaril toimub Sardiinias Riola Sardos Itaalia motokrossi meistrivõistluste avaetapp, kus osalevad ka mitmed kiiremad Eesti krossisõitjad.

MX1 klassis on stardinimekirjas 37 meest, neist paljud tehasemeeskondade esindajad. Meilt on starti minemas Tanel Leok (Sõmerpalu MK, Husqvarna), Gert Krestinov (Motoextreme, Honda) ja Erki Kahro (Estonian Express Racing, Honda). Klassis MX2 soovib finaali pääseda koguni 64 sõitjat, eestlastest on stardinimekirjas Hardi Roosiorg (KTM Racing Estonia, KTM), Hans Priidel (RedMoto Racing, Husqvarna), Karel Kutsar (Sõmerpalu MK, Husqvarna) ja Johannes Nermann (KTM Racing Estonia, KTM).

Eestlased said täna Sardiinias asuval rajal veel viimast päeva trenni teha, homsest hakatakse seda võistluseks ette valmistama ja treeningpaik tuleb otsida mujalt. Täisliivarada on treeningutega hullemini auku läinud, kui mõni Eesti kõrvalisem treeningpaik. Proovida said sõitjad ka uut täismetallist stardiplatvormi, mida sellest aastast maailmameistrivõistlustel kasutama hakatakse ning esimesed muljed on head: ratas ei käi startides üldse ringi.

Ilm Itaalias on meie mõistes kevadine, päeval päikese käes 15-17 kraadi sooja. Itaalia MV teine etapp toimub 5. veebruaril Rooma lähedal Malagrotta rajal, mis peaks olema kõva pinnasega ning viimane etapp on 12. veebruaril Ottobianos (taas liivarada).

Võistlusele saab kaasa elada otseülekande kaudu. Et kogu võistluspäevast otseülekannet vaadata, tuleb osta 5.99 eurot maksev pilet. Teha saab seda www.offroadproracing.it/ veebilehel.