Vettik ja Karu Belgia MV etapil edukad

Meico Vettik, foto Valeri Tšeskidov

Meico Vettik ja Romeo Karu osalesid möödunud pühapäeval Lommeli liivarajal Belgia meistrivõistluste etapil, kus Vettik võitis klassis 125cc ja Karu oli 85cc klassis teine.

Mõlemad noormehed on Lõuna-Euroopas treenimas ja testisid vormi sealsete tugevate sõitjatega. Vettik (KTM, KTM Racing Estonia) võitis kvalifikatsiooni, sõites konkurentidest 3,414 sekundit kiirema ringiaja. Esimeses sõidus läks Vettik peale viiendat ringi liidriks ja juhtis, kuid mõned ringid enne finišit kukkus ja viiendalt kohalt õnnestus tal end teiseks sõita. Vettik tegi ka selle sõidu kiireima ringiaja. Teiseks stardiks olid peale külgvankreid rajatingimused märksa keerulisemaks muutunud ning ringiajad üle viie sekundi aeglasemaks. Teise sõidu start läks Vettikul paremini, ta tõusis liidriks teisel ringil ning hoidis finišini turvalist 12-sekundilist edumaad belglase Killigan Delroeux’ ees. Ka etapi võit läks 45 punktiga Vettikule, teise koha sai võrdsete punktidega Elias Persson (Rootsi) ja kolmanda koha Delroeux.

Romeo Karu (KTM, KTM Racing Estonia) oli 85cc kvalifikatsioonis seitsmes. Mõlema sõidu stardid tal kõige paremini ei läinud, kuid esimeses sõidus õnnestus tal vaatamata ühele kukkumisele ungarlase Adam Zsolt Kovacs’i järel teiseks tulla. Ka teises sõidus tuli teine koht ning samuti etapi kokkuvõttes.

Järgmisel nädalavahetusel osalevad mõlemad noormehed praeguste plaanide kohaselt Saksamaa ADAC meistrivõistluste avaetapil.