Vilaski kestvuskrossil võidutsesid Aigar Leok ja Kaspar Kangur

Aigar Leok, Vilaski kestvuskross 08.04.2017, foto Maario Ehte

Laupäeval, 8. aprillil toimunud kestvuskrossi Eesti meistrivõistluste avaetapil Vilaskis oli soolodel võidukas Yamaha sõitja Aigar Leok Sõmerpalu motoklubist. Neljarattalistel võitis Kaspar Kangur.

Kevadine kestvuskrossi hooaeg algas laupäeval traditsiooniliselt raskel Vilaski liivarajal, mis tervitas võistlejaid ilusa kuiva ilmaga. Kuiva ilma tõttu oli rada ka tavalisest kõvem. Aigar Leok sai stardist 111 soolosõitjast esimeste seas minema ja asus ka võistlust juhtima. „Boksis kõik sujus, ka sõit läks hästi. Kuna rahvast oli rajal palju, siis pidi möödasõite tehes silmad muidug kogu aeg lahti hoidma,“ ütles Leok, kes juhtis kahetunnist võistlust võiduka lõpuni.

Üldarvestuses teiseks tuli Leoki klubikaaslane, rohkem krossiradadelt tuttav Jan Jakobson, kes sel hooajal sõidab kaasa kõik kestvuskrossi etapid. „Ma ei saanud kõige paremat starti ja pidin eesolijatest möödumiseks päris kõvasti pingutama,“ ütles Kawasakil sõitev noormees pärast võistlust. „Kuna mul on väike paak, pidin kaks korda tankima ja kaotasin lisaks 40 sekundit. Kaks sõidutundi üleliia kurnav ei olnud – esimesed poolteist tundi läksid libedalt, ainult lõpus läksid käed villi.“

Aigar Leok võitis klassi E-2, selle klassi teine oli klubikaaslane ja samuti Yamahal sõitev Timmo Mõts ning kolmas Gregor Kaares (Yamaha, Estonian Express Racing). Jakobson võitis klassi E-1, kus teine oli Marek Künnapas (Husqvarna, Pärnu Motoclub) ja kolmas Tarvi Remmelgas (Kawasaki, Kagu MK). Klassi E-3 esikolmik oli Elary Talu (KTM, Sõmerpalu MK), Priit Palatu (KTM, Sõmerpalu MK) ja Jarmo Lehiste (Sherco, Paikuse MK). Veteranid 40+: Reio Engman (Yamaha, Lääne MK), Toivo Nikopensius (Yamaha, Paikuse MK), Aivo Rabbi (KTM, Paikuse MK). 85cc: Genry Arras (Husqvarna, Läti), Mikk Kallion (KTM, Sõmerpalu MK), Niko Hokkanen (Husqvarna, Soome). Enduro: Martin Leok (KTM, Sõmerpalu MK), Toomas Triisa (RedMoto), Riho Keerme (KTM, Jõhvi MK). Hobi B: Siim Rotmeister (Honda, Pärnu Motoclub), Sten Väise (KTM, Kagu MK), Raido Nikonorov (KTM, Karksi Racing Team). Hobi C: Rando Ilves (Yamaha, Motoklubi K&K), Siim Palatu (Kawasaki, Sõmerpalu MK), Mati Nuut (Husqvarna, Pärnu Motoclub). Hobi D: Peeter Roos (Husaberg, Tartu Enduro Klubi), Oliver Toomela (Yamaha, Paikuse MK), Raigo Inno (Kawasaki, Sõmerpalu MK). Seeniorid 50+: Jüri Makarov (Honda, Pärnu Motoclub), Jaanus Nuut (KTM, Pärnu Motoclub), Madis Pool (KTM, Paikuse MK). Naised: Anu Nummela (KTM, Soome), Johanna Saareke (Yamaha, Pärnu Motoclub), Kris Jalas (TM, Sõmerpalu MK).

Quadide ja ATV-de pooleteisttunnise sõidu võitis Kaspar Kangur (Honda, Catwees Honda Racing, Paikuse MK). „Hooaja esimene võidusõit, raske oli,“ kommenteeris Kangur pärast võistlust. „Rada oli super, quade oli üllatavalt palju stardis, ilus ilm – väga hea päev. Paar tehnilist apsu küll oli. Kui tankma tulin, siis avastasin, et esimene rehv on katki. Otsustasin siiski järgmisele ringile minna ja ringi pärast vahetasin rehvi. Järvloo oli selleks ajaks pikalt eest ära läinud, aga pool võistlust jäi veel minna ja sain ta kätte.“

Viimases kurvis enne finišit oli üks ringiga mahajääja seisma jäänud. Mõlemad püüdsid seisjast valli tagant mööduda, Järvloo quad läks üle valli sõites ümber ning Kangur sõitis talle otsa. Tekkinud puntrast sai Kangur kõige kiiremini välja ja jõudis finišisse esimesena. Järvloo oma sõiduriista nii kiiresti püsti ja käima saada ei suutnud ning lõpetas teisena. Vaata põnevat finišiheitlust videost.

Kangur võitis Quad Open klassi, kus Järvloo (Kawasaki, Sõmerpalu MK) oli teine ja Argo Abel (Yamaha, Kagu MK) kolmas. Stardis juhtima asunud Kevin Saar katkestas kahjuks nagu Illukalgi tehniliste probleemide tõttu. Quad Hobi klassis oli kiireim Janek Vernik (Yamaha, Motodepoo Team Green) Raido Viinapuu (Kawasaki, RedMoto Racing) ja Reigo Koppe (Yamaha, MK Lääne) ees. ATV-de esikolmik oli Lennart Kiivit (Can-Am, Motohai), Tamur Vanker (Can-Am, Märjamaa Spordiklubi) ja Arvi Käpa (Can-Am).

Toimusid veel ka võistlussõidud 65cc klassis (võitja Joosep Pärn (KTM, Pärnu Motoclub)), Quad 50 klassis (Kaur Must (Apex, Motoklubi K&K) ning Quad 100 (Mihkel Salujõe (Honda, HRC Eesti Racing Team) ja Quad 200 (Ivan Trjasov (Yamaha, Venemaa) klassides.

Kestvuskrossi Eesti meistrivõistlused jätkuvad 16. aprillil Potsepal „Pärnu Offroadiga“. Seal selgub Vilaski ja Pärnu kestvuskrossi üldkokkuvõttes kiireim soolosõitja ehk Sandman 2017.

Vilaski kestvuskrossi detailsed tulemused: https://speedhive.mylaps.com/en/Events/1374683#_ga=1.176923237.1547563259.1388936810