Tanel Leok Itaalias 17., Cairoli domineeris MXGP klassi

Motokrossi MM-i viiendal etapil sel nädalavahetusel Itaalias Pietramuratas tegi eestlastest parima tulemuse Tanel Leok, kes sai MXGP klassis 17. koha, ning MX2 klassis avas punktiarve Karel Kutsar.

MXGP klassis võttis etapivõidu Antonio Cairoli, kes tegi teises sõidus hirmkõva esituse. MX2 klassis sai karjääri esimese etapivõidu Jorge Prado Garcia.

MXGP klassi avasõidus võttis stardivõidu Antonio Cairoli, tema järel teisele ja kolmandale kohale pääsesid Tim Gajser ja Arnaud Tonus. Esikolmik sõitis pikka aega samas järjestuses. Üllatuslikult suutis sõidu keskel Tonus Gajserist mööduda ja teiseks tõusta. Rada pakkus väga vähe möödasõiduvõimalusi ja sellises järjestuses tuligi esikolmik finišisse. Leok sai üsna hea stardi ja ta oli avaringil teise kümne alguses. Top 15 piiril sõitiski ta terve sõidu ja finišisse jõudis Tanel kuueteistkümnendana. Kullase sõidu algus ebaõnnestus täielikult ja tal tuli kõvasti vaeva näha, et rivi lõpust ettepoole tõusta, finišis oli ta 25.

MXGP klassi teine sõit oli üks ajaloo põnevamaid. Antonio Cairoli tegi väga hea stardi, kuid eksis teises kurvis ja langes top 20-st välja. Samal ajal võtsid liidrikohad enda kätte Honda mehed Gajser ja Bobryshev. Cairoli alustas marulist tagaajamist ja tõusis sõidu jooksul vaikselt ettepoole. Poolel sõidumaal oli ta top 10 piiril ja ka kõige optimistlikumad fännid poleks ilmselt julgenud pakkuda, mis edasi juhtuma hakkas. Cairoli leidis rajal ühe koha, kus teistest mööduda ja ta kasutas seda sõidu lõpus suurepäraselt ära. Viimaste ringidega möödus ta Tonusest, Paulinist, Desalle´st, Herlingsist ja viimasel ringil ka Bobryshevist ning tõusis teisele kohale Gajseri järel ja see tähendas, et etapivõit kuulus just Cairolile. Kolmanda koha sai sõidus Bobryshev. Leok tegi kindlalt hooaja parima stardi, kuid tema ebaõnneks jäi Tanel just Cairoli taha kinni teises kurvis ja kaotas samuti kõvasti kohti. Enamuse sõidust oli Leok top 20 sees ja sõidu lõpetaski ta Romain Febvre järel 18. kohal. Harri Kullas tegi samuti hea sõidu, kuid tagasihoidlik start ei lubanud paremat 21-st kohast.

Etapivõit kuulus 47 punktiga Cairolile, teise koha sai 45 punktiga Gajser ja kolmanda koha 36 punktiga Tonus. Leok sai 8 punktiga 17-nda koha, Kullasel jäi kahjuks punktiarve napilt avamata, tulemuseks 22. koht. Sarja liidrina jätkab Gajser, tal on koos 201 punkti. Teisel kohal on 183 punktiga Cairoli ja kolmandal kohal 151 punktiga Desalle. Leokil on viie etapi järel 37 punkti ja see asetab ta 18. kohale.

MX2 klassi avasõit kuulus kolmele KTM-i sõitjale. Stardivõidu võttis lätlane Pauls Jonass ning ta juhtis sõitu algusest lõpuni. Kogu sõidu oli tema taga teisel kohal meeskonnakaaslane Jorge Prado Garcia, kes võttiski lõpuks teise koha Julien Lieberi ees. Husqvarna 8Biano Racing meeskonnas asendussõitjana etapile pääsenud Karel Kutsar suruti stardis karpi ja ta jäi päris viimaste sekka. Enamuse sõidust sõitis Kutsar kolmandas kümnes ning sõidu lõpuks saigi ta 25. koha. Hardi Roosiorg oli kogu sõidu top 30 piirimail ning lõpuks kuuluski talle 31. koht.

Teises MX2 klassi sõidus tegi parima stardi Jorge Prado, talle järgnesid Jonass ja Lieber. Prado tegi esimeste ringidega teistega vahe sisse ja näis, et sõit on täielikult tema kontrolli all. Sõidu lõpus hakkas Jonass aga noort meeskonnakaaslast kinni püüdma ja viimastele ringidele läksid nad koos. Prado hoidis kindlalt oma sõidujoont, lätlasel möödumiseks ühtegi võimalust ei tekkinud ning noor hispaanlane võttis sõiduvõidu. Jonass lõpetas teisena ja Covington kolmandana. Kutsar tegi teises sõidus suurepärase stardi ja avakurvides oli ta top 10 piiril. Paari esimese ringiga tulid mitmed konkurendid ikka mööda ja Karel langes top 15-st välja. Suuremaid eksimusi vältides õnnestus Kutsaril lõpuks 19. kohal lõpetada ning 2 MM-i punkti teenida. Roosiorg sõitis taas top 30 piirimail ja sai lõpuks 30. koha.

Elu esimese etapivõidu teenis 47 punktiga Jorge Prado, samade punktidega jäi teiseks Pauls Jonass. Kolmanda koha sai 36 punktiga Julien Lieber. Kutsar teenis 2 punkti ja oli sellega 24., Roosiorg sai kirja 32. koha. 192 punktiga tõusis MX2 klassi liidriks Jonass. Teisel kohal on 183 punktiga Seewer ning kolmandal kohal 175 punktiga Lieber. Kutsar hoiab 2 punktiga 31. kohta.

EMX250 klassis Indrek Mägi finaalsõitudesse ei pääsenud.

Tanel, Harri ja Kareli meeskonnajuht Mati Pärnasalu ütles, et nii Karelil kui Harril oli tänavusele esimesele MM-etapile minnes ootused pisut kõrgemad, kui saadud tulemus, kuid siiski sõitsid kõik üpris hästi. Startidest võib väga rahule jääda Taneli teise sõidu omaga, ülejäänud ei õnnestunud sugugi. Kareli jaoks oli ratas pisut harjumatu, kuid tulemus kõval rajal siiski arvestatav. „Oleks võinud ka esimeses sõidus punktidele sõita,“ leidisi Pärnasalu. Peale Kareli, kes kooli tõttu Eestisse lendas, sõitsid ülejäänud Belgiasse treenima. Järgmine etapp toimub 23. aprillil Valkenswaardis.