Addinol motokrossi EMV esimene etapp Langel toimub

Addinol motokrossi EMV I etapp Langel 29.-30. aprillil 2017

Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni krossikomisjon eesotsas Mati Pärnasaluga ja korraldaja Lange motokeskus otsustasid, et Addinol Eesti motokrossi meistrivõistluste avaetapp saabuval nädalavahetusel, 29.-30. aprillil 2017 toimub Lange motokeskuses algselt planeeritud ajakava kohaselt ja mahus.

Suvel juunioride maailmameistrivõistlusi võõrustavas Lange motokeskuses antakse tuleval nädalavahetusel avalöök tänavustele Addinol Eesti motokrossi meistrivõistlustele. Tänase seisuga on Tartu lähistele võistlema tulemas enamus meie tippsõitjatest eesotsas eelmisel aastal Rahvuste krossil Eestit esindanud Tanel Leoki, Harri Kullase ja Priit Rätsepaga.

Avaetapil osalevaid sõitjaid lisandub iga päevaga ning lõplik seis selgub alles võistluspäeva hommikul, kuid tänaseks on end kirja pannud mitmed kohalikud tippsõitjad ja kõvad konkurendid piiri tagant. Nii on kõige kiiremas Monster Energy MX1 klassis võistlema tulemas 2016 Team Estonia ehk siis Tanel Leok, Harri Kullas ja Priit Rätsep, kellega lähevad punkte jahtima enamus meie parimatest ning kiired sõitjad Lätist, Venemaalt ja Soomest.
Leok ja Kullas teevad täistööpäeva ehk siis osalevad ka MX2 klassi, mille nimekirjast leiab nii hiljuti MM-il puntiarve avanud Karel Kutsari, kodurajal võistleva ning tänavu Euroopas head hoogu näidanud Hardi Roosioru, Aigar Leoki ning mitmed kiired külalisvõistlejad.
Juunioride 125cc klassis saab võistlemas näha eelmise aasta juunioride MM-i hõbedameest Meico Vettikut, teisi meie parimaid noori ja mitmeid kiireid sõitjaid naaberriikidest. Quadidel on stardis kõik meie kiireimaid eesotsas hiljuti Euroopa meistrivõistluste avaetapil kvalifikatsiooni võitnud Kevin Saarega ning külgvankritel on oodata Eesti parimate mõõduvõtte meie lõunanaabritega.

Traditsiooniliselt on parimatele välja pandud ka rahalised auhinnad ning tänavu on iga Addinol Eesti meistrivõistluste etapi rahaline auhinnafond N eurot. Lisaks on Monster Energy MX1 ja MX2 klasside sõitjatel võimalust lisa teenida “Bikeman Holeshot” arvestuses, kus kõikide etappide iga võistlussõidu stardi võitja saab 50 eurot.

Laupäeval astuvad võistlustulle 65cc, 85cc, MX125, MX2, Monster Energy MX1, MX V (Veteran) masinaklassid ning pühapäeval Quad 50, Quad 100, Quad 200, Quad 200B, Quad Open, külgvankrid, MX Hobi, külgvankrid Veteran, külgvankrid Hobi, Quad Hobi, Quad 250, Quad Veteran, Quad Naised ja Quad Amatöör.
Eesti meistrivõistluste arvestust peetakse klassidele 65cc, 85cc, MX125, MX2, Monster Energy MX1, MX V (Veteran), Quad 50, Quad 100, Quad 200, Quad Open ja külgvankrid ning ülejäänutele toimuvad karikavõistlused.

Võistluste pidulik avamine ja võistlejate koosolek algab kummalgi päeval stardiväljakul kell 11:00 ning esimene start antakse kell 11:30.

Kõikidel etappidel piletiostjate vahel loositakse Tihemetsas 27.08. välja Brentex haagis. Lisaks, kõikidel etappidel võimalik võita Tallinkilt kruiis neljale Rootsi.