Harri_Kullas_Maxxis_GB_2017-1_600x400

Kullas võitis Briti MV etapi, Krestinov kolmas

Pühapäeval, 9. aprillil toimus Lyngi krossirajal Briti motokrossi meistrivõistluste teine etapp. Väga edukalt läks see Harri Kullasel ja Gert Krestinovil. Kullas teenis MX2 klassis etapivõidu ning Krestinov sai MX1 klassis kolmanda koha.

MX2 klassi kvalifikatsioonis näitas Kullas alles kaheksandat ringiaega ja kaotust kiireima aja sõitnud Ben Watsonile tuli ringi peale koguni 3,4 sekundit. Avasõidus tegi Kullas korraliku stardi ja avaringil hoidis ta neljandat kohta. Kolmandal ringil tõusis ta kolmandaks ning ring hiljem möödus ta juba Martin Barrist ning tõusis teiseks, esikohta hoidis sellel hetkel Watson. Kullase hea hoog jätkus ja kaheksandal ringil asus ta juba võistlust juhtima. Watson hoidis Harrit sõidu lõpuni surve all, kuid Kullas oli kindel ja võttis avasõidus sekundilise eduga võidu. Watson lõpetas teisena ja Barr kolmandana.

Teise sõidu start läks Harril veelgi paremini ja avaringil oli ta kolmas. Kohe pääses ta Brad Toddist mööda ning tõusis teiseks ja asus taas parima stardi teinud Watsonit jälitama. Britt suutis pikka aega Harrit enda seljataga hoida, kuid üheteistkümnendal ringil õnnestus meie mehel võistlust juhtima asuda. Oma kohta Harri enam käest ei andnud ja talle kuulus võit ka teises sõidus. Watson lõpetas teisena ning Mel Pocock kolmandana.

Etapi kokkuvõttes teenis Kullas maksimaalse 50 punktiga esikoha. Teise koha sai 44 punktiga Watson ja kolmanda koha 38 punktiga Pocock. Meistrivõistluste üldarvestuses on esikohal 94 punktiga Watson. Kullas on 85 punktiga teisel kohal ning 3-4. kohal on 67 punktiga Pocock ja Barr.

MX1 klassis olid eestlastest rajal Harri Kullas ja Gert Krestinov. Kvalifikatsioonis näitas Kullas Nichollsi järel teist ringiaega. Krestinov sai kirja neljanda aja. Avasõidus meie meeste start kõige paremini ei õnnestunud ning avaringilt tulles oli Krestinov üheksas ja Kullas kümnes. Enamus sõidust sõitsidki nad koos ja lõpuks lõpetas Kullas sõidu kuuendana ning Krestinov seitsmendana. Sõidu võitis Nicholls, teine oli Irwin ja kolmas Lenoir.

Teises sõidus tegi super stardi Gert Krestinov, kes asus sõitu juhtima. Kullase start aga ebaõnnestus ja ta oli avaringil alles viieteistkümnes. Krestinov tegi senise hooaja parima sõidu ja juhtis algusest lõpuni ning võttis lõpuks esikoha 2,3 sekundiga Irwini ees. Kolmandana lõpetas sõidu Nicholls. Kullas suutis pärast kehva algust kaheksandaks tõusta.

Kahe sõidu kokkuvõttes tõusis Krestinov 39 punktiga poodiumi kolmandale astmele. 45 punktiga sai etapivõidu Nicholls, teine oli 44 punktiga Irwin. Kullas sai 28 punktiga kuuenda koha. MX1 klassi juhib peale kahte etappi 95 punktiga Nicholls. Teisel kohal on 82 punktiga Irwin ning kolmandal kohal 76 punktiga Lenoir. Krestinov on 62 punktiga viiendal kohal. Kullasel on koos 46 punkti.