Tanel_Leok_Riola_Sordo_600x400

Tanel Leok sai Valkenswaardi MM-etapil kõrge 13. koha

Motokrossi MM-i kuues etapp toimus möödunud nädalavahetusel Hollandis Valkenswaardis. Stardis oli tavapäraselt palju meie sõitjaid ja parima tulemuse tegi neist Tanel Leok, kes sai MXGP klassis kõrge 13. koha.

MXGP klassi avasõidus tegi meie meestest parima tulemuse Tanel Leok. Avaringil top 20 piiril olnud Leok tegi sõidu esimese poolega kõva tõusu ja oli poolel sõidumaal 13. kohal. Sõidu teise poole sai ta sõita üsna kindla peale, sest ees kedagi püüda polnud ja ka seljataga oli paras vahe sees. Finišisse jõudiski Tanel kõrgel kolmeteistkümnendal kohal. Krestinov ja Kullas sõitsid koos enamuse sõidust. Mehed vahetasid omavahel kohti, võideldes punktikoha piirimail. Tugevama lõpu suutis teha Kullas, kes tuli finišisse seitsmeteistkümnenda, kohe tema seljataga lõpetas Krestinov. Sõitu juhtis algusest lõpuni Gautier Paulin, teise koha suutis lõpuks välja sõita Van Horebeek. Kolmandana lõpetas sõidu Jeffrey Herlings, see oli tema hooaja parim sõit.

MXGP klassi teises sõidus tegi Tanel Leok kindlasti oma senise hooaja ühe parima sõidu. Leok tegi enda kohta väga hea stardi ja ta oli avaringil juba top 10 piirimail. Tanel näitas kogu sõidu jooksul väga head kiirust ja võitles koha eest Coldenhoffi, Nagli ja Simpsoniga. Sõidu lõpus suutis Nagl küll Leokist mööduda, kuid Simpsoni rünnakud hoidis Tanel tagasi ja lõpetas sõidu kõrgel 12. kohal. Väga hea sõidu tegi taas ka Harri Kullas, kes suutis lõpuks kolmandast kümnest seitsmeteistkümnendaks tõusta. Ka Gert Krestinov oli kindlalt punktikohal Kullase seljataga, kuid viimasel ringil sõitis ta Rui Goncalvesega kokku ning mõlemad mehed kukkusid. Gert jäigi selle tõttu napilt punktikohalt välja ja pidi leppima 21. kohaga. Sõitu juhtis algusest lõpuni Cairoli. Järgenvatele kohtadele toimus taas ülipõnev heitlus mitme mehe vahel. Kui eelmisel etapil pani kõigi südamed kiiremini tuksuma Cairoli, siis sel korral oli selleks meheks Herlings, kes rahvast oma pöörase sõiduga hullutas. Herlings tõusis lõpuks top 10 lõpust kolmandale kohale. Napilt tema ette jäi Paulin, kes võttis ka etapi üldvõidu.

Etapi kokkuvõttes võttis üldvõidu 47 punktiga Paulin. Teise koha sai 40 punktiga Herlings ja kolmanda koha 38 punntiga Van Horebeek. Leok teenis 17 punktiga kolmeteistkümnenda koha. Kullas teenis 8 punkti ja see andis 15. koha ning Krestinov oli 3 punktiga 22. 234 punktiga juhib sarja Gajser. Teisel kohal on 220 punktiga Cairoli ja kolmandal kohal 192 punktiga Paulin. Leok tõusis tänase etapiga kahe koha võrra ja hoiab nüüd 54 punktiga 16. kohta.

MX2 klassi avasõidus sai Karel Kutsar korraliku stardi, kuid avaringil toimunud kukkumise tõttu langes ta viimaseks ja kaotas grupi lõpule 30 sekundit. Sellises seisus oli kindel, et punktikohta püüda on üsna võimatu. Kutsar siiski võitles lõpuni, näidates vahepeal väga kiireid ringiaegu. Sõidu lõpuks tõusis ta 25. kohale. Hardi Roosioru jaoks lõppes sõit kahjuks juba teisel ringil ja talle läks kirja 39. koht. Sõitu juhtis algusest lõpuni Pauls Jonass. Terve sõidu hoidis liidrit surve all Julien Lieber, kuid lõpuks tuli siiski teise kohaga tal leppida. Kolmandana lõpetas sõidu Thomas Covington.

MX2 klassi teises sõidus võitles Karel Kutsar esimesed seitse ringi punktikoha eest, kuid kaheksandal ringil tal hoog rauges ja ta keeras rajalt maha ning katkestas. Hardi Roosiorul läks juba sõidu algus kehvasti ja ta jäi päris viimaseks. Sõidu jooksul õnnestus tal kohti parandada ja lõpuks tuli Hardi finišisse 27. kohal. Sõitu juhtis praktiliselt algusest lõpuni Pauls Jonass. Teisena lõpetas sõidu Jeremy Seewer ja kolmandana Brent Van Doninck.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 50 punktiga Jonass. Teise koha sai 40 punktiga Seewer ning kolmanda koha 36 punktiga Van Doninck. Roosiorg sai etapi kokkuvõttes 30. koha ja Kutsar 38. koha.

EMX250 klassis oli Indrek Mägi Valkenswaardis toimunud etapil 26., avades sarjas punktiarve. Ta tunnistas pärast võistlust, et tegi mõlemas sõidus väga halvad stardid, kuid teises sõidus suutis hoolimata väikesest veast ja rajalt väljasõidust teha päris hea tulemuse ning lõpuks ikka punktikoht kätte saada.