Sudnikevits-Paabstel Hollandi meistrivõistlustel reservist poodiumile

Joel Sudnikevitš-Juhan Paabstel, foto Baansportfansite.nl

Pühapäeval toimus Hollandis Rodenis sealsete lahtiste meistrivõistluste kolmas etapp mururaja külgvankritele. Kümne nimekirjalise meeskonna järel täitsid reservikohta motoklubi Motosport 360 all sõitvad eestlased Joel Sudnikevits/Juhan Paabstel.

Tugeva konkurentsi tõttu näis pealesaamine esialgu vähetõenäoline, ent juba teises sõidus viivitasid inglased Vale/Vale stardiga, diskvalifitseeriti ja eestlased kutsuti starti. Minut valmistumiseks jäi aga väheseks ning Joel keeras kogemata suretuslüliti paela kahekordselt ümber oma käe, juba teises kurvis tõmbas ta lüliti välja ja mootorratas lakkas töötamast. Sellest sõidust katkestamine ja 0 punkti.

Esimeses korvide sõidus toimunud kokkupõrke tagajärjel sai meeskond Bruins/Bruins veidi viga ja peale nende teist etteastet otsustati, et edasine võistlemine oleks liialt piinarikas ja ohtlik. Nii astusid nende asemel viimaseks kaheks sõiduks võistlustulle Sudnikevits/Paabstel.

Neist esimeses sõitsid valitsevad Euroopa meistrid Matthijssen/Mollema kohe püüdmatusse kaugusesse, kuid Sudnikevits/Paabstel suutsid ülejäänute ees välja võidelda teise koha. Sõidust seega 3 punkti.

Selleks hetkeks oli esikolmik punktidega kaugele ette rebinud, kuid teiste seisud olid võrdselt väikesed, seega edasipääs oli hea tulemuse korral veel võimalik. Suurepärase stardiga rebisid mehed end kohe alguses ette ja suutsid positsiooni hoida sõidu lõpuni. Eelsõitude 7 punkti ja sõiduvõit viisidki meeskonna elu esimesse Hollandi meistrivõistluste finaali.

Finaalis said mehed jälle hea stardi, ning väljusid esimesest kurvist Matthijssen/Mollema järel teisena. Siis aga möödusid neist Hollandi kiiruselt teine meeskond Detz/Arling. Mõned head võimalused positsiooni parandamiseks küll olid ja eestlased püsisid kindlalt hollandlaste järel, kuid mööduda ei õnnestunud.

Kokkuvõttes seega kolmas koht ja Sudnikevits/Paabsteli esimene Hollandi meistrivõistluste poodium. Oma Facebooki lehel kirjutavad, mehed, et jäid päevaga väga rahule, kuigi esimese sõidu katkestanud eksimus suretiga oleks võinud olemata olla.

Hollandi lahtised meistrivõistlused toimuvad sel aastal uue süsteemi järgi. Enne hooaja algust pandi paika 10 põhimeeskonda, kelle hulka eestlased kahjuks ei mahtunud. Tehniliste viperuste või vigastuste tõttu ei ole mõned saanud osaleda ja nii võetakse nimekirjast järgmisi, kes pääsevad sõitma või reservi. Kümme sõitjat sõidavad igal etapil neli eelsõitu, viis parima punktisummaga meeskonda pääsevad finaali, kus selgitatakse välja poodiumikohad.
a
Sudnikevits/Paabstel said rajale ka eelmisel 30. aprillil Eenrumis toimunud teisel etapil, kus olid kuuendad. Üldarvestuses on neil nüüd kokku 15 punkti ja sellega paiknevad nad 12 meeskonna seas kuuendal kohal.
14. mail teevad motoklubi Motosport 360 all sõitvad eestlased oma võistlusdebüüdi Inglismaal ning juba juuni alguses astuvad võistlustulle Euroopa meistrivõistluste poolfinaalis samuti Inglismaal Wimbornes.

Joel Sudnikevitš-Juhan Paabstel (102), foto Baansportfansite.nl