Tanel Leok sai Saksamaa MM-etapil kõrge 12. koha

Motokrossi MM-etapil Saksamaal Teutschenthalis sai Tanel Leok (Husqvarna) kuninglikus MXGP klassis 12. koha.

Esimese sõidu võitis Jeffrey Herlings (KTM) Antonio Cairoli (KTM) ja Gautier Paulini (Husqvarna) ees, Leok sai 13. koha.

Teises sõidus edestas Cairoli Herlingsit, kolmas oli taas Paulin. Leok oli selles sõidus 11.

Kahe sõidu kokkuvõttes teenis etapivõidu Cairoli, teine oli Herlings ja kolmas Paulin, Leok sai 12. koha.

MM-sarja üldarvestuses kasvatas Cairoli enda eduseisu, olles kogunud 305 punkti, teisel kohal oleval Tim Gajseril (Honda) on 261 punkti ning temast vaid punkti kaugusel on Paulin. Leok on 91 punktiga üldarvestuses 15. kohal.

MX2 klassis oli eestlastel ebaõnne

MX2 klassi avasõit algas halvasti Karel Kutsari jaoks. Ta kukkus pärast starti avakurvis, vigastas õlga ja sellega oli sõit tema jaoks lõppenud. Hardi Roosiorg sõitis enamuse sõidust top 30 piiril ning sai lõpuks kolmekümnenda koha. Sõitu juhtis enamuse ajast Pauls Jonass, kuid sõidu lõpus suutis Jeremy Seewer temast mööduda. Šveitslane võttiski lõpuks sõiduvõidu Jonassi ja Kjer Olseni ees.

MX2 klassi teises sõidus meie mehed rajale ei tulnud. Sõitu asus stardist juhtima Jonass, kuid seljataga seiras teda kuuemeheline grupp. Jonass hakkas surve peale rütmi kaotama ja langes mõne ringiga esikohalt viiendaks. Liidriks tõusis ameeriklane Covington, kellele kuulus esikoht. Teisena lõpetas Paturel ja kolmandana Lawrence. Neljas oli Seewer ja viies Jonass.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 43 punktiga Seewer. Teise koha sai 38 punktiga Lawrence ja kolmanda koha samuti 38 punkti kogunud Jonass. Roosiorg ja Kutsar oli 34-s ja 35-s. Üldarvestuses jätkab liidrina Jonass, tal on kokku 325 punkti. Teisel kohal on 288 punktiga Seewer ja kolmandal kohal 264 punktiga Olsen.

Andero Lusbo sai EMX300 klassi avaetapil kõrge viienda koha

Andero Lusbo teeb sel hooajal kaasa 2-taktiliste EMX300 sarjas. Avaetapp toimus samuti Teutschenthalis ning Lusbol õnnestus saada kõrge viies koht.

Lusbo näitas head kiirust juba kvalifikatsioonis, kus ta oli üheksas. Esimeses sõidus sai ta korraliku stardi ning avaringilt tulles oli ta juba top 10 piiril. Sõidu edenedes suutis Andero mitmetest konkurentidest mööduda ning ta tõusis lõpuks kõrgele viiendale kohale. Sõidu võitis Brad Anderson, teise koha sai eelmise aasta meister Mike Kras ja kolmanda koha Erik Willems.

Teises sõidus ebaõnnestus Lusbol kahjuks start ja ta tuli avaringil tagasi alles 18. kohal. Sõit ise tuli Anderol siiski väga hästi välja, sest tal õnnestus paljudest konkurentidest sõidu jooksul mööduda. Sõidu lõpus võitles ta koha eest top kümnes ja lõpuks õnnestuski üheksas koht välja sõita. Esikolmik oli sama nagu avasõidus.

Etapi kokkuvõttes saavutas Lusbo 28 punktiga kõrge viienda koha. Etavõidu võttis 50 punktiga Anderson, teine oli 44 punktiga Kras ja kolmas 40 punktiga Willems.

“Reedene äikesetorm lõi sassi nii võistluse ajakava kui muutis väga raskeks ja poriseks raja. Palju oli kukkumisi, võtame või meie enda sõitjad. Aga Andero sõiduga võib väga rahule jääda, ühtegi viga ta ei teinud,” võttis poja sõidu kokku Avo Lusbo. “Juba kvalifikatsioonis oli tulemus hea. Esimese sõidu start oli pori pealt raske, head kohta ta ei saanud, kuid suutis end mehi järjest noppides viiendaks välja suruda. Neljandale jõudis lähedale, kuid temast enam mööda minna ei jaksanud. Teises stardis oli start samasugune ja läbi kadalipu tõustes Andero kaugemale ei jõudnud kui üheksas koht. Kokkuvõttes saime teada, mis meestega selles klassis tegu on ja kui kaugele selle võrriga üldse sõita võib. Teisel päeval kaotas Andero kiiremal ringil liidritele kaks sekundit, see pole paha, ja Yamaha arvestuses oli ta esimene.”