960-henry-vesilind-foto-rauno-kais

Henry Vesilinnul oli väga töine nädalavahetus

Tänavu 85cc klassist suuremale 125cc tsiklile kolinud Henry Vesilind osales lõppenud nädalavahetusel nii Eesti kui Läti motokrossi meistrivõistluste etappidel, kus kummalgi päeval tuli noormehel korraliku mudaga võidelda.

Laupäeval Lange motokeskuses toimunud Eesti meistrivõistluste avaetapi kvalifikatsioon algas Vesilinnule hästi, kui ta sai kirja teise aja. Esimeses sõidus võistles ta enamus sõidust neljanda koha peal, kuid sõidu lõpus tuli tal üks koht ära anda. Teises sõidus ei saanud aga Vesilind nii head starti, kuid sõidu edenedes tõusis ta lõpuks taas viiendaks. Kahe sõidu kokkuvõttes kuulus talle samuti viies koht.

Eile oli aga eelmise aasta 85cc klassi Läti meister Vesilind võistlemas juba Lätis, kus Aizputes sõideti meie lõunanaabrite tiitlivõistluste teine etapp. Veteranidega koos peetud sõitudes sai eestlane avasõidus enda klassis kuuenda ja seitsmenda koha ning kahe sõidu tulemusena oli ta 6. Peale kahte peetud etappi hoiab ta sarjas samuti kuuendat kohta.

“Eesti meistrivõistlused Langel oli paras porikross ning esimesse starti minnes tuli vihma aina rohkem ja rohkem ning rada oli päris jube. Esimeses stardis olin alguses neljas, kuid sõidu lõpuks langesin viiendaks, teiseks stardiks oli rada juba nii porine, et sõidu aega vähendati viie minuti võrra. Stardist ei saanud hästi minema ning hakkasin omas rütmis tulema, kuid pärast paari ringi läksid prillid katki ja pidin need peast ära võtma tänu millele olid sõidu lõpuks silmad muda täis ja seetõttu ei saanud maksimumkiirusega sõita,” meenutas Vesilind. “Aizputes algas võistlus sarnaselt Langele mudaselt, ning seal sain kvalifaktsioonis kirja neljanda aja. Esimeseks sõiduks oli aga rajale tekkinud juba üks kuiv soon, kuid stardis sain suhteliselt halvasti minema ning kuna meid oli pandud veteranidega kokku, siis ühte kuiva soont kasutades oli neist raske mööduda. Teiseks stardiks oli rada juba natuke rohkem ära kuivanud. Stardikurvis olin kenasti neljas, kuid üks veteranidest sõitis mulle küljepealt otsa ning kukkusin soonde pikali. Õnneks oli kõik korras ja sain viimasena minema ja hakkasin konkurente jälitama ning lõpetasin sõidu ilusti probleemivabalt. Nüüd hakkavad ettevalmistused Kegumsi EM-i etapiks, mis toimub järgmisel nädalal ja tahan seal korraliku tulemuse teha. Tänan kõiki oma toetajad: Hiieko, Kenomer, Fresh-Est, Etsnord, Aavetransport, Unibox, Kauritmoto, Raasiku Vald, Värvilised, Värska, Kaes, Valvoline, Klaar puhastus, Egle Pennula, Kalvi Kanarbik ning oma perekonda.”

,