Anastassia Kovalenko stardib homsel Tabasalu SuperMoto MV etapil

Homme sõidetakse Tabasalu kardirajal selle aasta Sivitrans Eesti SuperMoto meistrivõistluste kolmas etapp, kuid mis on tänavu esimeseks Eestis toimuvaks osavõistluseks. SuperMoto sõitjatega on konkureerima tulemas ka meie parim naisringrajasõitja Anastassia Kovalenko, kes eelmisel aastal osales samuti ühel etapil ja võitles seal vapralt meeste seas.

Anastassia Kovalenko srtardib homme sarnaselt eelmise aasta võistlusele Street klassis: “Kuna olin teist kõrgharidust omandamas ja tegelesin ainult eksamiteks valmistumise ning magistritööga, siis pole kuu aega tsiklit näinud ning kuigi täna väikse trenni Tabasalus tegime, siis võib öelda, et homme lähen seega ikka suhteliselt külmalt võistlema. Mul on analoogselt eelmise aast Aravete võistlusele väiksem tsikkel, aga püüan poistega ikka poodiumikoha pärast võidelda.”

Kuna Tabasalus toimub homme ka Soome meistrivõistluste kolmas etapp, siis stardivad seal kõik Eesti, Soome ja teiste naaberriikide parimad sõitjad. Soomlased on kohal teravaime tipuga, kes meistritiitli eest heitlevad ehk siis tänavune põhjanaabrite sarja liider Ari Astedt ja eelmise aasta Eesti meister ja Soome MV hõbedamees Sami Salstola. Lisaks nendele on Tabasalus kohal Venemaa kiireim sõitja Aleksandr Latyshev ja parimad Läti sõitjad. Eestlaste au lähevad kaitsma eelmise hooaja Soome meister Patrick Pals ja tema vend Prants ning Don-Eric Laane ehk siis eelmise aasta Team Estonia.
Esimene vabatreening algab Tabasalus homme kell 9:00, kvalifikatsioonid saavad alguse 10:00 ja esimene start antakse 12:30, kui rajale lähevad Street klassi sõitjad. Kõikides klassides toimub kaks starti ja võistluspäev lõpeb kell 16:00 SuperQuadide teise sõiduga.
Kiireimas klassis S1 on sarnaselt eelmistele hooaegadele rahalised auhinnad väärtusega I koht 200 €, II koht 100 € ja III koht 50 €.
SM85, Street, Open ja SuperQuad klassidele panevad auhinnad välja järgmised firmad: Sivitrans, Steel Express, Finest Steel, A. Le Coq, Addinol, Autoekspert, Streetmoto, Nokimer, www.gd.ee, Imago Auto, Janar, Recticel.
Ära ei ole unustatud ka pealtvaatajaid, kuna kõigi piletiostjate vahel loositakse välja Rammsteini kontserdi pilet, 2017 hooaja SuperMoto fännisärke ja muid toetajate poolt välja pandud meeneid.

Lisainfo ajakava ja sõitjate nimekirja kohta leiab lehelt www.msport.ee/events/supermoto-emv-iii-etapp-2017/