Eestlased teenisid Balti karikavõistluste avaetapilt kamaluga poodiumikohti

E-1 klassi võitja Veiko Rääts (521), foto erakogu

Lätis, Madonas toimunud Balti karikavõistluste esimesel etapil enduros oli võistlustules kümmekond eestlast, kellest kaheksa lõpetasid klasside arvestuses esikolmikus.

Kahel päeval toimunud võistlusel suutis E-1 klassis mõlemal päeval võidutseda Sõmerpalu motoklubi sõitja Veiko Rääts, kes edestas kindlalt kahte lõunanaabrit Edgars Siliņšit ja Gints Filipsonsi.

E-2 klassis suutis võidu võtta koduradadel sõitnud Ivo Šteinbergs, kes edestas mõlemal päeval kahte tugevat eestlast. Teise koha võitles välja Martin Leok (Sõmerpalu MK) ja kolmas oli Priit Biene (RedMoto Racing). Mõlemal päeval ja ka kokkuvõttes tuli neljandaks Kalev Kriis (Sõmerpalu MK).

E-3 klassis oli stardis vaid üks eestlane Elary Talu (Sõmerpalu MK), kes tuli ka klassi võitjaks lätlaste Lauris Ermanise ja Jānis Vintersi ees.

Seenioride klassis läks võit kogenud lätlasele Einārs Vintersile. Kokkuvõttes tuli teiseks Vaido Kalm (Sõmerpalu MK), kes esimesel päeval jäi neljandaks, kuid suutis otsustaval teisel päeval tulla teiseks ja edestada võrdsete punktide juures lätlast Jānis Rasmanist. Neljanda koha sai samuti Sõmerpalu ridades sõitnud Dakari-karastusega Mart Meeru.

Hobiklassis ainsana startinud eestlane Jüri Kommer (Tartu EK) lõpetas võistluse kolmandana ja C-klassi kuulunud Maido Martsik tuli klassi võitjaks kahe lõunanaabri ees.

Kahest osavõistlusest koosnevad Balti karikavõistlused leiavad oma lõpplahenduse oktoobris, kui teine ehk viimane etapp sõidetakse Arukülas, mis on ühtlasi ka Eesti meistrivõistluste lõppvaatuseks.

Fotol E-1 klassi võitja Veiko Rääts (521), erakogu.