Tapal võisteldi nii moto- kui jalgrattatrial’is

17.-18. juunil toimus Tapal Eesti meistrivõistluste 3.-4. etapp ja Balti Meistrivõistlused TAPA TRIAL 2017.

Korraldajaks oli MC Panter MTÜ. Koos mototrial’iga toimus teisel päeval ka rattatrial, kus võisteldi samadel katsetel jalgratastega.

Mõlemal mototrial’i päeval läbiti 3 korda (ringi) 10 etappi (katset). Ühe ringi pikkus oli 2 km. Lapsed ja noored läbisid 2 ringi 6 katset. Rattatrial’is läbiti samuti 3 korda (ringi), aga 6 etappi. Rattatrial’i algajad läbisid need 6 katset 2 korda. Ühe ringi pikkus oli 1 km.

Võistlustele oli registreerunud kokku üle 70 võistleja, kellest kõik kahjuks osalema ei jõudnud.

Mototrial’is võisteldi kokku 8 erinevas klassis ja rattatrial’is 4 erinevas klassis (Beginner, Inter, Ekspert ja Elite). Kõige rohkem võistlejaid mototrial’is oli jätkuvalt D-klassis (võistlejad vanusepiiranguta), kokku 12 võistlejat.

Kõige nooremad võistlejad sõidavad G-klassis ja seal oli kolm võistlejad. Esikoht läks Lätti (Agnis Alksnis). Teisele kohale jäi Martti Hargisk ja kolmandale kohale Jarco Valli. Järgmine klass oli F-klass, kus oli kokku 8 võistlejat. Esikoha saavutas Ats Paavel, teiseks jäi Stig Ross ja kolmanda koha sai Margit Ratassepp. Klassis Noored vaba võisteldakse lihtsustatud raskusastmega radadel ja tegu on üleminekuklassiga F-klassist E-klassi. Noored vaba klassis võistles 9 noort, kellest võitjaks tuli Jaan Erik Jundas. Teiseks jäi Otto Truu ja kolmandale kohale sõitis ennast Karl Markus Pihelgas.

E-klassis oli kokku 6 noort omavahel mõõtu võtmas. Esimeseks sai Ott Holger Ross, teiseks jäi Karl Leis ja kolmandaks Richard Lindpärg. Klassis Hobi võistlevad nooremad ja vanemad võistlejad koos. Samuti saavad siin võistelda algajad täiskasvanud. Selles klassis oli kokku võistlemas 8 sõitjat. Esikoha võitis lätlane Renars Atvars. Teiseks jäi Heiki Ramjalg ja kolmandaks jäi Indrek Paas.

D-klassis võistles 12 meesterahvast. Võitjaks tuli Avo Rätsep, teiseks sõitis ennast Tarmo Paavel ja kolmandaks Jüri Halling. Raskusastmelt järgmises klassis, C-klassis, oli kahjuks vaid kaks võistlejat. Mõlemad kohad läksid Lätti. Kõige raskemas klassis (B-klass) oli kokku kuus võistlejat. Kaks esimest kohta läks Lätti ja kolmas koht läks Soome. Keity Meier jäi neljandaks.

Rattatrial’is oli kokku 23 võistlejat, kes pakkusid omajagu vaatemängu samadel radadel, kus võisteldi mototrial’is.

Ilmataat oli õnneks võistlejate vastu lahke ning võistlejad said kuivadel radadel sõita.

Järgmine võistlus toimub juba 29.-30. juulil Valgjärvel.