Priit Rätsep suurendas Itaalia põrgukuumuses MM-i punktiarvet

Lõppenud nädalavahetusel sõideti Ottobianos motokrossi maailmameistrivõistluste 11. etapp. Itaalia liivarajal oli üle 35 kraadises kuumuses võistlustules ka PMC Addinol Honda Racing esisõitja Priit Rätsep, kelle eesmärk oli oma punktiarvet kasvatada.

Rätsep alustas oma nädalavahetust MXGP klassi vabatreeningu 19nda ajaga. Ajatreeningul, kus selgus kvalifikatsioonisõidu stardikoht, oli Rätsepa aeg 18. Kvalifikatsioon algas aga eestlase jaoks aga kukkumisega, kuid seejärel tõusis ta pea iga ringiga aina ettepoole ja ta oli lõpuks 19.
Esimeses finaalsõidus sai Rätsep hea stardi ja oli juba avaringist saadik punktidel ning sõidu keskel kihutas 14ndal kohal. Sõidu teises pooles tuli küll kaks kohta ära anda ja ta lõpetas Tanel Leoki järel 16ndana.
Teise sõidu start ei õnnestunud Rätsepal aga nii hästi ja tal tuli ettepoole rühkima hakata kolmandast kümnest. Sarnaselt kvalifikatsioonile tõusis eestlane raskel rajal aina ette poole ja ületas seekord sõidu 18ndana.
Kahe sõidu kokkuvõttes kuulus Rätsepale Itaalias 17. koht ja ainult kahel MM-etapil osalenud noormees hoiab sarjas 23ndat kohta.

“Itaalias oli päris karm nädalavahetus, kuna terve nädalavahetus oli 35 kraadi sooja ja päike võimendas seda veelgi. Kvalifikatsioonis osalesin stardis toimunud külakuhjas, aga kui sealt minema sain, siis sõit ise oli suhteliselt hea. Esimeses finaalis sain ilusti minema ja enesetunne oli hea kuni 25 minutini, kuid peale seda oli päris korralik piinlemine. Teise sõidu stardis proovisin väliskurvis gaasi korralikult peal hoida, aga kuna tegemist oli täieliku tagasipöördekurviga, siis sisemised trajektorid lihtsalt ristusid minu omaga ja tuli kukkumine. Sarnaselt avasõidule olid esimesed 25 minutid head, aga viimased 5 minutit pluss kaks ringi olid karmid,” rääkis oma katsumusest Rätsep. “Eks kindlalt oleksin tahtnud paremat tulemust, aga arvestades seda, et tegemist oli alles selle hooaja teise võistlusega, mille sõitude kestuseks 30 minut ja 2 ringi ning nüüd lisaks ka kõrged soojakraadid, siis üldjoontes olen nädalavahetusega suhteliselt rahul. Kindlalt sai mõtteainet juurde, mis suunas oma treeningutega jätkata ja kui kõik sujub, siis järgmine MM-etapp, millele mõtleks on Lommelis. Suured tänud tervele PMC Addinol Honda Racingu meeskonnale ja eriti mehaanikutele, kes oma töö korralikult ära tegid. Ja kindlalt tahaks tänada kõiki toetajaid sellele MM-projektile õla alla panemise eest!”

Ka meeskonna juht Juss Laansoo jäi oma esisõitja esitusega suurtes piirides rahule: “Priit tõi täna rasketes tingimustes punktid koju. Maksimum jäi etapilt küll võtmata, kuid esimese kurvi kukkumiste vastu ei saa meie spordis keegi. Honda koos Addinol õlidega toimis kuumades ja rasketes tingimuste laitmatult. Selle üle on hea meel, et tsikliga oleme konkurentsis. Meie mõistes maksimumi saavutamisest jäi natuke õnnest ja natuke sõidu viimasest kolmandikust puudu, kuid terves MM-sarjas mitte osaledes on antud tingimustes sportlaselt raske sõidu viimast kolmandikku nõuda samuti. Rada ja tingimused olid Itaalias rasked!”

PMC Addinol Honda Racing tänab kõiki oma toetajaid: PMC Pomemet, Addinol, Honda Motor Europe, Mectus, Ramirent, Kenomer, Smartshop RCD, Hartwall Jaffa, Rock Cafe, Trailer Mate, Coffee People, Klaar puhastus, RM-Motors, Sparta, HRC Eesti, Curcume By Flowene, IcePeak, Silfer, Privoi ja JAK Disain.