Saaremaal toimus Jaanikross

Jaanipäeval, 24. juunil toimus Saaremaal Orissaare Tumala motopargis traditsiooniline Jaanikross, millest võttis osa ligi 60 sõitjat.

Motopargi ühe eestvedaja Külli Kloosteri sõnul läks võistlus edukalt, kerge vihm aitas omalt poolt rada kasta ning jagus nii pealtvaatajaid kui ka sõitjaid.

Kõige väiksemate, 50cc klassis edestas Enriko Peilman Kristen Soha ja Remi Felmani (kõik KTM, RedMoto Racing). Nendega samas sõidus osalenud kahest väikesest quadist oli kiirem Ian Vares Kedor Kohu ees (mõlemad Apex, Saaremoto).

85cc ja 65cc klassid startisid samuti koos. Suurematel tsiklitel oli esikolmik Kevin Sleng (KTM, Kose AMK), Kennert Nurja (Husqvarna, AYR Racing Team) ja Mikk Kallion (KTM, Sõmerpalu MK) ning väiksematel Karl Kiil (KTM), Enriko Peilman (KTM, RedMoto Racing) ja Joosep Salumäe (KTM, AYR Racing Team).

MX Open A, B ja C klassid startisid koos ning A klassi võitis Aaron Nau (Husqvarna, Saaremoto), B klassi Henri Möll (Suzuki, MK Sinilind) ja C klassi Kaarel Aamer (KTM, Motoextreme).

MX Open D klassi võitis Martin Reimann (KTM, MK Rutskavennad), MX Open E klassi Kennert Nurja ja MX Veteran klassi Tarmo Jaasi-Tamm.