Noortesarja kuuenda etapi 50cc megasõidu võitis Remi Felman

Pühapäeval toimus Äksis motokrossi Eesti noorte karikasarja kuues etapp, kus 50cc klassis osales koguni 35 noort võidusõitjat. Etapi võitis RedMoto klubi esindaja Remi Felman (KTM).

Võistlus oli ühtlasi ka Äksi karikasarja teine osavõistlus. Ilm oli osalejate vastu eriliselt lahke, kuna laupäeva õhtul sadanud hoovihm aitas raja kastmisel korralikult kaasa, võistluspäeval said kõik aga nautida ühte selle hooaja ilusaimatest suveilmadest.

Nagu öeldud, võttis seekord 50cc klassi sõitudest osa rekordilised 35 võistlejat – lisaks eestlastele ka lätlasi, soomlasi ja venelasi. Startida tuli Äksi 20kohalise stardipuu tagant kahest reast. Felman läks esimest sõitu kohe stardist juhtima, teda jälitasid Enriko Peilman (KTM, RedMoto) ja Jekabs Kubulins (Läti). Kubulins katkestas poolel võistlusmaal, Peilman oli aga sunnitud teise koha loovutama Venemaa esindajale Alexander Rezyapkinile (KTM). Teises sõidus sai Felman taas hea stardi ning seekord võttis Rezyapkin kohe teise positsiooni sisse ja pakkus Felmanile tihedat konkurentsi. Hea lähte tegi ka Andre Sarri (KTM, Motoextreme), kuid langes kiiresti tahapoole, finišijoone ületas kolmandana teine Venemaa sõitja Klimentii Kargin (KTM). Etapi võitis Felman Rezyapkini ja Peilmani ees.

Teine järjest kasvava osalejaskonnaga klass noortesarjas on kõige väiksematele mõeldud 50 PW/Mini, kus seekord oli rajal 17 last. Väga põneva heitluse pakkusid taas Lucas Leok (Husqvarna, Sõmerpalu MK) ja Krevor Marcel Nõmme (KTM, Kahro Racing). Esimese sõidu võitis Nõmme, kuigi Leok poole võistlusmaast juhtis, teises aga jäi Leok omavahelises heitluses peale ning võitis seega ka etapi. Teine Nõmme ning kolmas ka mõlemas sõidus kolmas olnud Mattias Tamekant (KTM, RedMoto Racing).

Klassis Citroen 65cc olid klass omaette Kennert Nurja (KTM, AYR Racing Team) ja Nikolai Dudko (Venemaa), kes konkurentidel pikalt eest ära sõitsid. Esimese sõidu kolmanda koha võitles välja Gregor Kuusk (Husqvarna, RedMoto Racing). Teises sõidus pakkus Kuusk Dudkole konkurentsi, heideldes temaga teise koha pärast, kuid pidi siiski kolmanda positsiooniga leppima. Etapi võitis Nurja Dudko ja Kuuse ees.

Mikk Martin Lõhmus (KTM, PMC Honda Racing) tuli Äksisse kindlustama oma sarja liidrikohta klassis Citroen 85cc. Esimese sõidu ta 21sekundilise eduga Robert Sarapuu (KTM, Yamamoto RC) ees ka võitis, kolmandaks tõusis Mikk Kallion (KTM, Sõmerpalu MK). Ka teist sõitu juhtis Lõhmus pikalt, kuid kukkus siis ja nii õnnetult, et murdunud käeluu tõttu ei saa osaleda ka sel nädalavahetusel toimuvatel juunioride maailmameistrivõistlustel Langel. Sarapuu tõusis teiselt kohalt esimeseks ja Kallioni järel võttis kolmanda koha Markus Enok (KTM, Saku MK); samasugune oli esikolmik ka etapi kokkuvõttes.

Kõik quadide klassid sõitsid Äksis ühises stardis. Juunior Moto Quad 50 klassi esikolmik oli Kaur Must (Apex, Motoklubi K&K), Karl Koho (Apex, Äksi MK) ja Kedor Kohu (Apex, Saaremoto). Corno Kaubad Quad 100 klassis edestas Mihkel Salujõe (Honda, HRC Eesti Racing) Rasmus Sõna (Honda, Äksi MK); Tulson Auto Quad 200 klassis oli vaid üks osavõtja Karl Joosep Steinberg (Honda, Motoextreme), nagu ka Aigo Soosaar (Yamaha, Pärnu Motoclub) Quad Open klassis.

Pitbike Open klassis toimus Äksis Eesti meistrivõistluste kolmas etapp, mille võitis mõlemad sõidud võitnud Heido Havam (Rotek, HRC Racing). Marko Lepik (BucciMoto, Mini RC) oli teine ja oma 58sünnipäeva tähistanud Mati Tagapere (Rote) kolmas.

Äksi karikasarja arvestuses võistles Mini MX 88 Semi klass, kus ühe sõiduvõidu ja ühe teise kohaga sai väga südi ja kiiret sõitu näidanud Kristel Raba (Pitpro, Viljandi VMK) etapivõidu Marko Lepiku ja Kaido Raua (YCF, Viljandi VMK) ees.

Samuti Äksi karikasarja arvestuses osalenud MX Open ja Isad klasside esimese ühissõidu võitis töise võistluspäeva teinud Heido Havam Aron Lenziuse (Husqvarna, Tartu Enduro Klubi) ja Siim Rotmeisteri (Honda, Pärnu Motoclub) ees. Teises sõidus tuli ebaõnnestunud stardi teinud Havamil tunnistada Lenziuse paremust. Isade klassis võitis Rotmeister, MX Openis Lenzius.

ENKV sari jätkub 6. augustil Sulbi krossirajal Võrumaal, kus toimub ka BucciMoto Pitbike sarja kolmas etapp. Äksi Cup viimane etapp on 13. augustil.

Täname toetajaid Hartwall Jaffa ja Jungent.